locomotiva cfr Diesel electrca Sulzer 2-241-002 din 1938

udrea

Member
Trenulist
3 Noi 2009
32
0
Braila
Doresc sarealizez o macheta la scara 1 la45 a acestei machete. Ma poate ajuta cineva cu planurile de uzina si cu foto Ma intereseaza in special imagini din ninterior , comanda, sala masinilor si de deasupra.

Gam3

Moderator
Membru personal
Super Moderator
Moderator
Trenulist
18 Iun 2016
5.211
164
Iași
Parca Florin Nan a pus pe facebook un plan al locomotivei. Fiind pe telefon imi este greu sa caut acum. Cateva poze din interior, din 2009 am. Lasa pe pm o adresa de mail sa ti le trimit.

catalin

Well-Known Member
Trenulist
24 Apr 2007
2.867
54
Bucuresti
YAHOO
[email protected]
Cauta pe forum. Ai si schite si cateva poze. A facut cineva un articolas despre locomotiva asta si este la istorie feroviara. Nu stiu titlul din memorie, era ceva de felul : intaiul prototip de diesel din Romania. Cine este in fata unui desktop poate iti da link-ul. Eu, de pe solutie mobila nu pot.

later edit:

http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3168&start=0

Gam3

Moderator
Membru personal
Super Moderator
Moderator
Trenulist
18 Iun 2016
5.211
164
Iași

facebook - Florin Nan

victorian

Well-Known Member
Trenulist
21 Oct 2007
2.229
3
Constanta
Cum spunea si "interesantul", vino la Dej pe 22 martie impreuna cu restul trupei si vei putea face poze la prototip din toate unghiurile!

udrea

Member
Trenulist
3 Noi 2009
32
0
Braila
Sincer, as veni dar drumul dus intors Braila Dej costa undeva la vreo 450 lei. Ca sa vedeti cam ce anume am facut, postez doua imagini, din partea de asamblare. Este vorba despre macheta din carton a locomotivei.

dantm

Well-Known Member
Trenulist
5 Mar 2008
1.917
16
Cica daca iti cauti din timp biletul pe internet si cauti sa schimbi trenurile obtii, reducerea de anticipatie, reducerea de fidelitate daca schimbi cite 4 trenuri, reduserea de on line, reducerea de card mai era.