Locomotiva CFR 060 DA, scara 1:87 HO--THE Dancing Lady !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

sesamcave

Well-Known Member
Trenulist
1 Aprilie 2016
848
153
Brexit country.
LOCATION
Brexit country.
Nu stiu daca stiati, dar la mine Mos Gerila vine ...toamna :lol: !!
Pai tocmai a venit cu o locomotiva 060 DA CFR, seria "zero", cea FARA dungile negre !!!
E in cutie, accesorii originale nedesfacute ( zic eu ! ) ....
....am inteles ca ar treburi sa aiba si ceva litere CFR liliputane din plastic....unde ar trebui sa fie ?..in punga cu plugurile ???

Apoi, am citit si recitit topicurile deja celebre de pe ambele forumuri, iar aici primii detinatori ai acestor locomotive spuneau ca locomotiva se prinde de sasiu cu CLIPSURI !

La fel, stiam ca e o aventura desfacerea acelor clipsuri , dar.....
...locomotiva mea se prinde cu...2 suruburi, sub fiecare boghiu e cate un surub 8) !!!...dai jos suruburile, iar carcasa iese foarte usor, de la sine !!!!!

In rest , locomotiva e o DANSATOARE desavarsita :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!!!!!!!!!......prietenii stiu de ce !!!!!!!!!!! :wink:

Ca si modificari, ei bine, NU modific NIMIC !!!!
Asa o las, poate doar un decodor cu sunet sa-i montez !!!

Oooo..am uitat sa spun ca am si CERITFICAT DE AUTENTICITATE ( asa scrie pe el :!: ) original de "serie zero" si certificatul de garantie !!!!




Locomotiva am luat-o practic NOUA, eu nu am observat sa aiba parte de rulaj !!! ...eu am scos- nitel la...dans :lol: !!!!








......si poze cu maruntaiele locomotivei :





Marius.