Locomotiva 060-EA, clasa 40 Rompetrol

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Propunere locomotiva Rompetrol


  • Total voters
    0
De vreo saptamana am montat un decodor in Rompetrol-ul meu si i-am tras niste fotografii "de noapte":





Si ochiul din plafon:



Stiu ca majoritatea ma vor suspecta de intentii rele, dar va asigur ca fotografiile nu au trecut prin Photoshop sau alte programe cu functii similare. Parerea mea e ca ceea ce vad nu e bine, si ma intreb: si de data asta oi fi eu singurul care a avut "ghinion"?
Deci trebuie trimise inapoi la AF sa le reinmatriculeze?
Doar sa le reinmatriculeze? Atat?
 
La fel se intampla si cu "Delfinul" , am vopsit cu negru in interior , zona farurilor si in alte parti. Asa ca, nu esti singurul.
 
La cata multumire am vazut pe forum cu privire la produsele ACME / AF, nu credeam ca mai gasesc pe cineva care sa aiba probleme! Pentru ca "Delfinul" meu sta in cutie, am verificat niste fotografii facute in aceleasi conditii si singurul necaz pe care il vad este in zona cabinei, sub grila de la plafon, dar nu si la faruri. Va trebui sa fiu mai atent!
La "Rompetrol", bareta care leaga lentilele farurilor este lipita de carcasa locomotivei si ma tem ca la demontare se va inmulti. Pe langa asta, sa vopsesc botul este insuficient, trebuie intrat si in oalele de far si nu stiu daca vor mai incapea lentilele dup-aia! Dar ce spui de mandretea de fisura din plafon?
 
Eu zic ca trebuie schimbata de magazinul "de incredere" care a vandut locomotiva. La "Delfin" eu am schimbat Led-urile galbene cu unele alb-cald, posibil sa fie mai puternice decat cele galbene, oricum botul locomotivei se inrosea si la Led-urile rosii.