Loco.home made - DD 3000 CP la 1:50

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

aulin

Well-Known Member
Trenulist
27 Ianuarie 2016
294
14
Cuneo
ICQ
543
AOL
alco
LOCATION
Cuneo
DD 3000 CP la 1:50,garantat dureri de cap,nervi :( si... pierdere de timp :(

 
Ce,laser,....locom asta are juma din anii mei,unelte primitive,rigla,compas echer,schite in detaliu si....timp,ani :(
 
Nu reusesc sa le detaliez cum doresc....predau stafeta entuziastilor
 
aulin,

ce ai frate?ce iti veni?ce detalii mai vrei? iti dai seama ca locomotiva asta este unicat? si este foarte bine realizata
 
asa....ca ma uitai mai bine....la ce scara e facuta?materiale?ce rol au intrerupatoarele alea?cum ai facut boghiurile?
 
O sa o pozez "DEZVELITA" :D ,ma scuteste de explicatii dar...miine,intrerupatoarele de pe capac,mofturi la lumini,inversor motoare,mars fortat,etc
 
cosmin78 a spus:
la ce scara e facuta?
aulin a spus:
DD 3000 CP la 1:50

aulin,

Minunata creatie, felicitari ! :aplauze:

Singurul lucru ce nu imi place este schema de vopsire ,dupa parerea mea ar fi aratat mai bine in schema clasica verde, dar depinde de gusturile fiecaruia :D
 
Aulin, imi agiti imaginatia ! Beautiful ![ ].Ce realizare, bravo ! Foarte tare vopsitul si detaliile la boghiu,suspensie...Sa mai detaliezi despre faruri si tampoane,tehnica constructiei lor, cand vei dori sa revii cu amanunte. Bravo, de respect munca si rabdarea ta, Montalbano.
 
Un aparat foto ma ajuta mult atunci cind am construit modelele dar nu am avut,pozele vorbeau in locul meu....Am deschis cutia pandorei cu ce a mai ramas din alte proiecte,ceva asemanator..

 
ne pusesi gand rau vad....sa ne imbolnavim de inima :p
la ce scara ai capetelea astea?par a fi la HO....vad un capat de DA si unul de DD3000 ....
 
Cabinele DA-ului sunt la HO da...am oprit lucrarea,vine DA-ul Tillig si ma scuteste de atita munca :D