Linia 515

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

leo89

Member
5 Aprilie 2009
18
0
timisoara
LOCATION
timisoara
Buna...asta fiind primul meu post..doresc sa va precizez ca linia 515 de la Gura Putnei - Nisipitu este inchisa trenurilor de persoane . Cauza sunt inundatile de asta vara , oricum linia urma sa fie inchisa trenurilor de persoane datorita baltistilor..oricum un traseu de basm...

web-inalt-cale-ferata-mediafax-foto.jpg
 
Era vorba vara trecuta ca o vrea Servtrans Invest pentru turism...
Numai ca in ultima vreme s-au cam schimbat lucrurile prin ograda lor...
Ca o paranteza spalarea de terasament de aici e mult mai grava decat cea de pe Oradea - Ceica - Holod.
Prin urmare sansele sa fie redeschisa sunt aproape nule. :(
Imi pare foarte rau ca nu am fost inspirat sa merg cat inca se circula.
Cu ceva timp in urma un grup de pasionati au facut un reportaj pe railwayfan.
http://forum.railwayfan.ro/viewtopic.php?t=2860&postdays=0&postorder=asc&start=0
O arhiva cu link-uri la alte drumetii facute de acestia gasiti la urmatoarea adresa.
http://suceveanul.blogoras.com/?p=660
 
Hmm... e ceva. Totodat㒠e clar c㒠nu se va mai repara vreodată’, chiar dac㒠ţinem cont numai de birocraţie... vezi Mocă’niţa de la Moldoviţa, a că’rei linie a fost avariat㒠într-un mod similar şi a trebuit dl. Hocevar s㒠aştepte autorizaţii de construcţie şi alte avize.
 
Pă’i e pus㒠pe lista de ne-interoperabile. îns㒠cine o închiriază’?

Tot pe lista aia sunt scoase la închiriere Caransebeş - Subcetate (deci TOATĂ, nu doar bucata pân㒠la Bouţari, care mai e folosită’) şi Gurahonţ - Brad - Deva (iar㒺i TOATĂ, deci nu o s㒠poat㒠cineva s㒠fac㒠doar Gurahonţ-Brad).
 
Da dar Boutari -Subcetate e demontata la fel si Brad -Mintia.
Hai ma ca am pus poze de pe acolo, ce dracu am tot scris ca nu mai exista.
Am rascumparat si tabla cu numele statiei Sarmisegetuza.
 
Pai sa luam un caz concret: a inchiriat TFG linia Oradea Est-Holod(dupa ce Via Terra a defrisat buruienile pana la Felix :D ), linia aia era parasita de 10 ani de CFR din cauza alunecarilor de teren, de ce n-ar fi o firma(Mintia-Paulis Lunca e inchiriata de vreo 3 ani) care sa ia Subcetate-Boutari, desi ar folosi doar Subcetate-Hateg sa zicem. In fine, sunt curios cine inchiriaza linia de Oltenita, poate se unesc aia de acolo si fac o firma Cioara Trans :lol: