LDH HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Radu161
Sfat: inainte sa te apuci de detalii termina intai forma generala.
Altfel, risti sa dai jos detaliile cand slefuiesti capota (de exemplu)

mulţumesc. M-am gîndit la treaba asta şi sper s㒠nu le dau jos. Am pus doar balamalele pentru c㒠am crezut c㒠este mai uşor s㒠le aliniez la început.
scristi
La scara TT e facut sau HO?
ai lipit capota pe sasiu?
depinde pe ce baza vrei sa mergi, dar sasiul era bine daca era separat fata de capota si cabina

La scara HO.
DA
Și cealalt㒠locomotiv㒠era la fel. Adic㒠toat㒠carcasa va fi prins㒠de şasiu prin intermediul a 2 şuruburi.

darkshadowro
spor maxim la treaba in continuare. de unde ai facut rost de cote pentru locomotiva ?

Mulţumesc. De pe acest forum şi de pe caiferate.21.forumer.com
 
dupa mastile de la boghiuri ar fi o locomotiva bachmann, am avut si eu locomotiva aia, dar vezi ca distanta intre osii e mai mica , daca nu ma insel si cea dintre pivoti....
 
Astă’zi a fost munc㒠de bibileală’. Nu gă’seam din ce s㒠fac prinderile de la capote. Am că’utat prin resturile mele de la kit-urile de tancuri şi am încropit ceva. Cred c㒠merge:




Pentru cocoaşa de sus am lipit mai multe straturi de abs de 1 mm şi mîine m㒠pun pe pilit. Trebuia să’-mi vin㒠azi ceva materiale de la 2RC , dar ca la noi, lumea nu prea se ţine de cuvînt. Prin materiale am luat şi un chit ca s㒠dau un pic pe la îmbină’ri.
 
arata intr-un mare fel! sa ne-o arati in jurul bradului (vopsita, bibilita, full option, tot tacamul, etc.) !