Large Hadron Collider

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Alex_Stoicia

Active Member
27 Februarie 2008
235
1
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Tehnologie...
Spuneti si voi daca fotografiile nu par desprinse din decorul jocului Half Life...
http://cdsweb.cern.ch/record/1110954
 
Site-ul CERN pare cazut, nu-i de mirare, la cati incearca sa ilviziteze. Apropo de Half-Life, parca aventurile lui Gordon Freeman au inceput tot de la ceva asemanator. Deci, daca maine ne trezim inconjurati de Vortigaunti :))

Revenind la lucruri serioase, personal nu cred ca vom fi inghititi de o gaura neagra. Problema e ca tot ce se stie despre gaurile negre este doar teorie, nimeni nu a vazut vreodata una si nu s-a apropiat de ea sa vada cu ce se ,,manaca".
 
Alex cam ai dreptate si sincer ma inspaimanta asemanarea :( am jucat Half Life ca disperatul si sincer chiar ca brrrrrrrrrrrrrr
 
ÂŞi eu am jucat HL ca disperatu' (si HL si HL2 si cele 2 episoade si acum astept Episode 3)... si de cate ori l-am inceput, de atatea ori l-am si terminat :)
Astept ocazia sa mi se puna un Gravity Gun in mana si sa fiu pus sa salvez lumea :lol:, eventual sa am si o partenera ca Alyx Vance.
 
Horia pare a fi cel mai aproape membru al forumului de locul in care vor navali Vortigauntii pe Pamant! Curaj Horia suntem cu tine! Ai arma cu plasma?
Mai avem pe cineva mai aproape de Geneva?
 
De fapt, experiementul va avea loc pe 21 octombrie. Azi doar au fost accleerate putin cateva particule, care nu s-au cicocnit, deci nu au aparut nici gauzrile negre, nici portalul spre lumea Vortigauntilor.
Ca off-topic: Incepand cu HL2, Vortigauntii au devenit aliati ai celor ramasi pe pamant deci, pana la urma, nu a fost o idee rea venirea lor.
 
Pana la urma din toti fizicienii si matematicienii care au contribuit la celebrul proiect cu descoperirile din trecut si aplicatiile din prezent ,numai unul singur era optimist si a zis cam asa "Ohm trai si Ohm vedea"...sau poate ca nu mai vedem nimic.Mare Fiasco dupa parerea mea.