Kiskun CFR

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Salut Sorinor!

Why Kiskun? What are you looking for cars? Kiskun did not have many CFR cars. Only A, B, AB, Bc and WL in GDR blue. And a few custom-made items.
But you can buy some of these cars from Trix soon. Maybe you should preorder somewhere. You then get more cars for the money, if not all CFR.

De ce Kiskun? Ce căutați pentru mașini? Kiskun nu avea multe vagon CFR. Doar A, B, AB, Bc și WL în albastru RDG. Și câteva elemente personalizate.
Dar poți cumpăra curând unele dintre aceste vagon de la Trix. Poate ar trebui să pregătiți undeva. Apoi, veți obține mai multe vagon pentru bani, dacă nu toate CFR.




You have to do the rest yourself.
Trebuie să faci restul singur.

Salut Frank L.
 
Salut @Frank_L
Mulțumesc pentru linkurile cu minitrix. Știam de ele și ezit dacă sa le cumpăr câte două din fiecare ca să am 4 vagoane CFR
Deși colecționez scara N de câțiva ani doar anul acesta am descoperit că există modele CFR. Și în amintirea vremurilor de demult când luam odată pe an acceleratul Arad-Constanta ca să merg la mare mi-am propus să fac o vitrină cu vagoane CFR. Deocamdată sunt în curs de achiziționare a celor 10 vagoane care au fost în magazine în ultimii ani dar vreau să cumpăr și Kiskun/RSM care au fost în serii limitate . Mulțumiri forumului și lui @Horia_Radulescu care m-au pus la curent cu modelele scara N .

O zi buna,

@sorinor
 
Ultima editare de un moderator:
Salut Sorinor

I do not know if you can find someone to sell you the Kiskun cars. I do not know how many were produced. But the cars were certainly only bought if you really want them. So why sell? Maybe you are lucky.

Nu știu dacă poți găsi pe cineva să-ți vândă vagon Kiskun. Nu știu câte au fost produse. Dar, cu siguranță, vagon au fost cumpărate doar dacă le doriți cu adevărat. De ce să vinzi? Poate că ești norocos.

Here is a current offer:
Iată o ofertă curentă:

Salut Frank L.
 
Mulțumesc pentru link @Frank_L

Setul ACME este deja în vitrină.
Păcat că nu este nici o locomotivă CFR 1:160 care să fii fost produsă la scară largă ...
 
Salut Sorinor

Yes, finished locomotives do not exist if you do not want to compromise. Only the OBB 1116 can take you, even if this transported rather freights.
If you want to earn CFR, you need patience. Or a good hand and make yourself.

Da, locomotivele terminate nu există dacă nu doriți să faceți compromisuri. Doar OBB 1116 vă poate transporta, chiar dacă are tendința să transporte bunuri.
Dacă doriți să câștigați CFR, aveți nevoie de răbdare. Sau o mână bună și fă-te.


Salut Frank L.
 
The N market is a bit small for such things.
But there is a little hope. There is a Czech company that could get a 060DA.

Piața N este puțin mai mică pentru astfel de lucruri.
Dar există o mică speranță. Există o companie cehă care ar putea obține un 060DA.


 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.