Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ca o completare la cele anterioare:
in momentul in care am un pic de timp liber, voi face o adresa catre primarie, prin care sa vedem care este disponibilitatea lor in acest tip de demers, din care orasul (cred eu) ar avea de castigat.
Ceilalti doritori din tm, pot face acelasi lucru, pentru a se vedea ca exista o colectivitate in domeniu, chiar daca mica, si cine stie.
Om vedea.
 
ramane de vazut... pe tema asta putem discuta mult mai limpede la un racoritor pahar de suc duminica :p ...cum spunea si stageexp si mie mi se pare cam mult chiria de 300 de euro...parerea mea e ca ar trebui ei sa ne sponsorizeze pe noi , nu invers :D
 
Mai am o oferta, o societate care ne va gazdui Gratuit, sunt in tratative,spatiul celalalt era relativ scump.Vom vedea,orisicum [ ] ne unim,nu reusesc eu, dar nimereste Stageexp,perfect, o facem palpabila curand.Multi Timisoreni vor vorbi in viitor de aceasta mica[Mare]comunitate de pasionati !
 
daca cumva nu om reusi sa gasim un spatiu fara plata va tebui sa ne gasim macar un loc pe o durata mai scurta cat sa putem infiintza cva...(completare topicul de mai sus)...ar trebui vazut cati membri sunt si care ar fi dispusi platirea unei sume modice pentru "kiria" unui spatiu...discutam mai mullte duminica.. :cafea:
 
Ramane cu am stabilit, Duminica 15 iunie a.c.,la Mall in fata la Diverta orele 19.oo fix trecute [vorba lui Caragiale], si cand ne strangem ,de comun acord mergem la Food-Court sau la Turabo-Cafe etc.Va asteptam,Montalbano si prietenii fero-hobby-Ho-N-TT-isti...
 
reamintesc prezenta mea duminica...o ideea din cele pe care le-a enumerat si Montalbano este aceea de a merge sus la FoodCourt ca puteam pune mese una langa alta daca suntem mai multi si ne desfasura in liniste...bea si chiar servi cva de mancare daca doreste careva... :p
 
aaa...ok deci ne intalnim la diverta ne asezam la turabo cafe si dupa ...dak ne strangem mai multi incat sa nu avem loc pe 5-6 scaune de acolo merem sus la foodcourt?
 
Da, au adus la Diverta marfa acu vreo luna, dar Montalbano, daca vrei sa cumperi din jucariile de tipul ala, te sfatuiesc sa mergi pe la magazinul de la Materna sau sa le iei de pe net, Diverta are niste scoruri fabuloase. La fel ca si la machetele Revell unde adaosul este "grozav", dar pentru ei din pacate.
Nu este antireclama, este un adevar.
Nu m-ar deranja la fel de tare daca ar avea preturi mari dar si cateva sute de modele din care sa alegi :D .
Parca ar fi altfel, daca un etaj intreg ar fi plin cu jucarii din astea ar merita sa trecem cu vederea scorurile.
 
Utilitare nu prea se gasesc.
Am vazut ceva nou fata de ceea ce este de obicei prin oras, in sellgros si la bega, respectiv niste modele de macarale destul de interesante nu stiu insa ce scara (s-ar putea 1:50)
Masini H0 dar nu uitilitare gramada fie de la rally fie de la magazinul de arhitectura din piata unirii. Cei de acolo sunt foarte deschisi, daca vrei cu adevarat ceva, iti aduc pe comanda.
 
masinute 1:72 am vazut fabricate de firma "Cararama" pe oriunde de la supermarket Real pana la benzinarii...am inteles ca masiute pt Ho care sunt 1:87 mai mici ca si cele de '72' se gasesc de tot felu la magazinul din SZeged de trenulete
 
christian, stii cumva adresa magazinului cu pricina din szeged?
este un magazin specializat, sau in cadrul unui supermarket?
se poate si pe PM sau la topicul de magazine, sa nu se considere ca poluam topicul
eventual se pot sterge de catre admin ultimele postari, ca nu prea au legatura cu intalnirile pasionatilor sau nu din tm
 
Magazinul din Szeged ii pe "Brusseli korut" soseua principala...cum vi de catre Romania trece podu de peste Tisa mai putin mergi inainte dupa o mica intersectie care daca o iei la dreapta dai in magazinu Plus...da nu o iei la dreapta meri tot drept de la semafor si pe dreapta un magazin cu un semn Roco pe usa si gratii albe...nui mare fitzi cu ochii in 4... :D
 
Astazi va asteptam la intalnirea pasionatilor din Timisoara la orele 19, in IULIUS MaLL la orele 19.00 la Diverta in fata [intrarea de la Turabo].Ne mutam in functie de cati simpatizanti vin,fie sus la Court-food,fie la Turabo sau unde doriti.Va asteptam cu drag !