Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
cRistinel a spus:
nu cere nimeni bani in avans :oops:
cer scuze pt initiativa,se pare ca matritele si modelul care l-am vazut sunt GEKADOS !!!(citat din Sven Hassell) :| :| :|

cRistinel a spus:
pardon
n`am vazut matrite,gresala de gramatica sau..

Bine Sven! Secret, secret cu matritele dar tu vorbesti de parca ai fi codat cu Enigma.

Poti explica ce ai vrut sa zici cu cele doua interventii?
 
Oameni buni...vorba lui LDH, cam deraiem de la subiect.Locul e pt informatii despre intalnirile de la Timisoara si daca citeste cineva nu v-a mai intelege nimic din ce se intampla aici.Exista subiecte deschise pe temele care va intereseaza, gen:automotoare romanesti, vanzari-cumparari, etc.
Sugerez celora ce sunt interesati de subiectele respective, sa apeleze la sectiunile respective de pe forum. :-x :-x :-x
Chiar si eu am abordat alte subiecte...mea culpa.
Ca urmare...astept informatii despre intalnirile organizate la TM, persoane , sugestii, si orice alt subiect legat de intalniri, pt. a nu crea senzatia de balci... :-? :-? :-?
Tot respectul....
 
salutare tuturor,
desi anuntat de benHUR, nu am putut participa la intalnirea de sambata, deoarece programul meu de job este destul de incarcat in aceasta perioada
TGV-DAT, si eu sunt interesat de a realiza material rulant la scara mai mare, deci 1:32, si ma gandesc de ceva vreme la acest subiect, pentru a gasi o abordare cat mai buna
ideea mea este sa incep cu o loko diesel electrica, pentru care vreau sa folosesc metal si plastic
evident sasiul va fin din metal, pentru carcasa sunt inca in dilema ce material ar fi mai bine de utilizat: plastic sau tabla, care se poate fixa prin lipire pe profile care am vazut ca se gasesc din belsug la praktiker
daca ai idei sau sugestii, avand probabil o experienta mai bogata decat a mea, as fi recunoscator pentru orice sfat 8)
 
Fratilor,

felicitari pentu ca ati inceput sa va mobilizati,
am un mic sfar, e ok daca derapati putin de la subiect, insa aveti grija, daca derapati putin mai mult puteti deschide linistiti un subiect nou pe tema spre care derapati :), nu costa nimic.

Spor in continuare!
 
Salutare stageexp!
Imi pare rau ca nu ai putut participa, dar te asteptam in continuare in randurile noastre, probabil la urmatoarea intalnire, cand avem promisiuni de la mai multi oameni :D
Totodata sunt foarte dezamagit de unele abordari "de culise" si secretomanii de "2 lei" :cry: :cry: Daca va continua asa, vom ajunge sa ne autodesfiintam inainte de a ne naste :( :( :( , parca incep sa-i inteleg pe cei care isi iau jucariile si le ruleaza numai pt. ei.
:idea: :idea: :idea:
Sper sa ne vina mintea la cap inainte de a strica incercarea timida spre a inchega un colcectiv pasionat de trenulete si modelism feroviar...sau ne vom vedea pe la alte cluburi din tara sau strainatate :-x :-x :-x
...sau asta-i scopul :?: :?: :?: :?: :?:
 
benHur,
eu pot sa promit doar ca voi face tot ce pot pentru a onora cat mai multe din aceste intalniri
din pacate, programul de la job impreuna cu poate mult prea multe alte activitati reusesc sa ma puna in dificultate avand in vedere ca ziua nu are decat 24 ore
dar eu zic ca lucrurile se aseaza de la sine daca sunt pe un fagas normal
 
Salutare tuturor!
Dupa cum ati aflat, zilele acestea se tine o expozitie feroviara la Casa Tineretului...
Dat fiind ca este expozitia ma gandeam la o a III-a intalnire pt sf. de saptamana, dar vin cu o propunere de intalnire la fata locului :D vineri, pt o ora stabilita de comun acord cu cei interesati.Veniti cu propuneri va rog...constructive :!: :!: :!:
 
Incepe sa-mi placa!Pai poate ma duc si eu pe la Arad sambata...si nu singur :D :D :D Deci va asteptam pe cat mai multi!!!
 
Pai noi vrem ca Ar-rail cub sa fie si pentru Timisoara si Oradea, ca pentru arad sigur este :D
 
Eu incerc sa fug la Timisoara cat de repede ies de la scoala. Deci, sper ca la maxim ore 15-16 sa fiu in timisoara. acolo ma voi intilni cu cristi si mergem direct spre casa tineretului.
 
:!:
Pt. a nu crea comfuzii:expozitia se anunta cu incepere din data de 12.03 (asta inseamna miercurea viitoare) Deci pana atunci avem tot timpul sa strangem randurile si sa fim in nr. cat mai mare!
 
Salutare, fratilor!
Se anunta (neoficial) inca o Expo, in Iunie, la Facultatea de Constructii.
Speram ca pana atunci se vor incheia lucrarile de modernizare la Sala Expo, de la Parter.
Va voi tine la curent cu aceasta chestiune.

TGV-DAT
 
Salutare tuturor!

De mult nu am mai fost in zona forumului...supararea mia trecut... :D ,si vad ca nimeni nu si-a pus problema unei intalniri de profil in TM. :( :( :(
Vin cu o propunere de intalnire si astept informatii de la voi in legatura cu o data general agreata de toata lumea... ce ziceti?
Astept propuneri pe forum!