inceput de diorama ..........

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Tare inceputul, partea din stanga un pic mai la dreapta, in rest e bine. Daca o tii tot asa, o sa trenulesti ca mine, pe raft :D
 
cosmin78 a spus:
vezi ca ai liniile paralele cu blatul...de la prajitura... :p

Pot fi si perpendiculare intre ele, respectiv intre sine si blat. A se incerca si zig-zag, insa pentru mai mult de 6 osii tractoare, functie de ce are omul la depou.Cand o termini sa ne anunti sa cautam poza si planul.

Programul guvernamental antistres.

Da' o diorama cu Casa Poporului demolata peste idiotii continuti nu facem?
 
merci ptr "incurajari" ..... glumesc .... citeam mai demult de unul care dorea la fel ca si mine sa face o diorama .... si tot achizitiona .... si a devenit colectionar .....
aici nu pot sa ma laud decat cu 7 locomotive, vreo 35 vagoane, 20 casute (kitt-uri cumparate nu facute de mine) , dar mi-am construit singur semafoarele (vreo 10) si tot ce inseamna vegetatie ... pomi, boscheti, si mai am vreo 40 de braduti cumparati .... pe acestia nu am avut idee cum sa-i fac sa semene cu cei reali, si am gasit un chilipir si gata.
acum am nevoie de un mare sfat .... am vazut ca unii mi-au cerut poze ..... cum pot sa le postez? :roll: o seara placuta tuturor .........
 
am uitat sa va spun cum "creste" diorama: am fost la hornbach ptr cumparaturi,
si am luat un pachet de parchet laminat pe care le-am aliniat frumos si le-am ranforsat pe dedesupt cu sipca. deasemeni lateral am pus tot cate o placa de parchet. am asternut un strat de polistiren de 5 cm care va fi nivelul 0, pe care voi pune (paralel cu blatul) cum spunea unul sina, macaze, semafoare, si ceva casute. intentionez si un curs de raulet ca sa folosesc si podetele pe care le am. acum ramane de vazut traseul. intentionez sa fac la nivelul 0 doua "stadioane", nivelul 1 un stadion, si nivelul 2+3 un 8, 2 versanti de munti in lateral, si sa mai vedem .... sa stiti ca "v-am" studiat si m-am inspirat de la voi de vreo 1,5 ani ..... si nu renunt ...... :D sunteti tari .......
 
destul de complicat de postat ..... dar am o varianta mai simpla ....... (daca e cineva interesat sa vada pozele :roll: , ii dau username + parola de pe www.photobucket.com) .... sunt curios ....
 
Exemplele mele se refera exact la pozele stocate pe Photobucket 8)
Mai mult decat atat, softul acestui forum realizeaza automat formula magica despre care povesteam :D , deci tot ce ai de facut este sa alegi poza de introdus, in meniul drop-down de sub ea dai click pe "IMG code", click-dreapta si "Copy", apoi click-dreapta in mesaj si "Paste".
Pentru a ne da posibilitatea de a-ti viziona albumul de pe Photobucket NU este cazul sa dai parola (ceea ce nu se face absolut niciodata) :-? :-? :-?, ci doar username-ul.