Ggs CFR Marfa (Klein)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

tfa2003

Well-Known Member
Trenulist
15 Aprilie 2007
398
16
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Am deschis acest topic, nu pentru ca modelul prezentat ar fi o noutate, ci pentru ca, cei care au ocazia sa achizitioneze asa ceva sa fie in cunostinta de cauza...

Deci, azi am intrat si in posesia unui Ggs CFR Marfa:




Vagonul a stirnit proteste datorita lungimii sale incorecte.
Nu stiu daca un Gs are lungimea pe care ar fi trebuit sa o aiba Ggs, dar iata-le cuplate:

Ultimul lucru care ma nedumereste (desi s-ar putea sa fie OK): Ggs are inscriptia "Bun pentru cereale" ?!
 
Asa ca o curiozitate, tu stiind de incorectitudinea vagonului de ce ai mai achizitionat acest vagon?
 
O sa-ti raspund sincer:
Realizarea vagonului e foarte buna (detalii, vopsire), pretul excelent, CFR, KKK, iar lucrurile in neregula chiar nu iti zgiriie retina in momentul 0. Ceea ce nu e cazul pentru mine in ceeea ce priveste locomotiva 60-0000-0. Eu sunt printre forumistii mai permisivi d.p.d.v. al criteriilor de intrare in colectie a unui model CFR.

Oricum am postat pozele modelelor CFR pe care le am in posesie, cu scopul ca cei interesati sa aiba la dispozitie poze si informatii la obiect.