Garnituri...garnituri

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

sandy

Well-Known Member
Trenulist
23 Aprilie 2016
1.131
1
Cluj-Napoca
www.desperadocountry.ro
WEBSITE
http://www.desperadocountry.ro
LOCATION
Cluj-Napoca
Salutare,
M-am gindit sa va prezint citeva dintre garniturile mele de vagoane in context cu locomotivele aferente.
Pentru inceput,avind in vedere specificul dioramei,am format doua garnituri de calatori DR.
Locomotivele sint BR 250 Roco(o achizitie noua pe care o voi prezenta separat) si BR 119 DR de la Brawa.
Vagoanele sint toate DR-Reko de la Brawa si arata extraordinar iar rulajul si detaliile sint impecabile.
Las mai bine pozele sa vorbeasca:




 
DR-uri pe o diorama tematica denota clasa aleasa. Si pozele-s dibace, cand mai ai timp de vocalize?

Toate bune si frumoase!
 
Sa traitz!
Pentru ca imi ies greu din atmosfera de lincezeala de la sarbatori si pentru ca am avut chef de joaca,am mai aranjat doua garnituri.
Ca sa fie tot in spiritul dioramei,am ales doua garnituri CD,ca tot sint fan.
Locomotivele sint:
Seria 753 CD de la CSTrain,dummy
Seria 372 CD de la Piko,digitala,un model reusit ,as spune eu,una dintre putinele picoshenii care isi merita banii.
Vagoane:
Cele verzi sint Bmee 028-4 clasa 2 si 2 Y-uri clasa 1/2 si 1 de la Tillig
Cele cu rosu formeaza setul EC Vindobona de la ACME
Toate ruleaza excelent pe diorama.
Poze:






Ma pregatesc sa fac niste garnituri MAV pe care le voi prezenta in curind.
Spor,
sandy
 
Salutare,
Zilele trecute am mai facut citeva garnituri pe diorama.De data aceasta,am format o garnitura de marfa si una de calatori,in dulcele stil DR.
Starring:
Locomotive Brawa V 15 (BR 101) DR,Roco V 100 DR,Guetzold V 200 DR si Brawa BR 232 Ludmila.
Vagoane; un set de Y-uri de la Roco,dragute,si diverse vagoane de marfa de la Brawa care au niste detalii de te imbolnavesti:manete,scarite,minere,fotodecupaje,o nebunie,ce mai!
Dar mai bine las pozele sa vorbeasca:





 
Salutare,
Pentru ca sint mare fan de garnituri CFR,am inceput o serie in care modelele romanesti sint actorii principali.
In prima serie,am pus laolalta:
Locomotive: 060DA Tillig digitala,cu un superb weathering realizat de Ovidiu "Marhaba" Cupse, 060 EA, AF Models,digitala,cu weathering de acelasi autor.
Vagoanele sint Y-uri de la Tillig si AVA 200 de la AF Models.



Voi reveni si cu alte garnituri romanesti,inclusiv GFR sau de marfa.
Spor!
s