Garnitura maro

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Doru

Well-Known Member
Trenulist
14 Februarie 2008
500
0
Cluj Napoca
YAHOO
[email protected]
LOCATION
Cluj Napoca
Am un prieten aici pe forum, care formeaza garnituri asortate . Fie gri, fie albastre sau glabene, etc
Azi e randul meu sa pun o garnitura colorata pe maro.Deoarece cadrul in care s-au facut pozele era foatre redus, nu am pus deat cateva piese, si in principiu sa fie epoca I. Din pacate, locomotiva e epoca II, dar merge foarte bine ca si cromatica. Sper sa nu supar pe careva si sa nu-mi atrag critici prea aspre.


Locomotiva este EP 2 de la Roco, vagonul de bagaje si valori este BRAWA, vagonul de transport animale este Fleischmann, apoi cel box este Roco si cel din urma este tot un Fleischmann, care are la capat lampa de semnalizare rosie. Pacat ca in poza nu se vede :D
 
Meserie!!! Trebuie sa platesti drept de autor pentru garnituri la culoare.
Ai o garnitura de invidiat, presupun ca per total a fost o groaza de bani. Cel mai tare vagon cred ca este cel de valori de la Brawa, dar nici cel de animale FLM nu este mai prejos.
Detalii cat sa nu te saturi sa le privesti. Sa-ti traiasca garnitura, poate inverzeste odata cu venirea primaverii.
Te invidiez pentru EP 2-ul de la HGDan, dar nu am putut lua la timp , sper sa remediez si io .Locomotiva Roco chiar e reusita si mie imi plac vechiturile electrice. Bafta
PS: ca drept de autor accept si locomotiva EP2, ia in calcul.
 
Uite ca v-o iau eu inainte si va arat o garnitura verde. Atentie, insa, de data asta este o garnitura cat se poate de AUTENTICA! Bavaria, epoca I.

 
Garnitura exclusiva este produsa de Fleischmann. Este la scara N si are numarul de catalog 790410. Detalii chiar pe site-ul lor.

Finetea detaliilor m-a uimit si pe mine. In poze, nu am reusit sa vad mari diferente intre modelul la N si cel la H0.

Pretul la care am cumparat eu setul a fost de 239 de lire (aprox. 266 EUR).