Gara Burgdorf

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

gicu

Well-Known Member
22 Aprilie 2008
297
1
Tg-Jiu
hobby-trenulete.blogspot.com
WEBSITE
http://hobby-trenulete.blogspot.com/
YAHOO
cornea.gigi
LOCATION
Tg-Jiu
Am cumparat de la Rally un kit de gara productie FALLER gama hobby
Gara Burgdorf .

Am inceput sa asamblez la ea sa vedem ce iese. A avut multe piese si care au fost debavurate de resturile care ramineau cind le detasam de pe plasticul de sustinere. Am incherbat cladirea principala , gara este formata din cladirea principala si o magazie de marfuri.
Am folosit pt. inceput la lipire super clue cu toate ca stiam ca prin lipire cu acest adeziv se albesc unele portiuni, dar in timp l-am schimbat cu un adeziv ceva mai bunicel Bison Hobby , un adeziv transparent cu un timp de lipire ceva mai intirziat , avantaj la lipire si timp de asezare mai corecta a pieselor.
Am trecut peste faza de a fotografia si piesele din cutie si am trecut direct la asamblat
se observa acoperisul ceva albit dar o sa caut ceva vopsele pt. al remedia sau ceva solutii pt. ai da o nota de trecere prin timp al acestuia il imbatrinesc umpic.
Am trecut l-a lucru si a iesit ceva frumusel dar o sa mai trebuiasca lucrat putin la el pt. a remedia micile defectiuni.
S-au mai adaugat ceva verdeata, pomisori, ceva asfalt , toate de la Noch
O sa mai trebuiasca sa apara si personajele, ceva flori si probabil va fi si iluminata.
Dar sa vedem ce-a iesit , segmentul a fost fotografiat din diferite unghiuri , sa arate cit mai real si frumos.

magazia de marfuri plina de cutii , saci si butoaie

si citeva imagini in detaliu a garii

Am ales aceasta gara deoarece la dimensiunile pe care le are se integreaza foarte bine intr-un spatiu pe o diorama la TT.
Se observa aici un Porsche , un Mitsubishi Pajero si in spate un camion MAN plin cu bere neagra care trage la circiuma din sat unde sint foarte multi bautori de bere .