Galionul Sfantul Ioan Botezatorul-San Giovanni Battista

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Singura sansa sa mai iei numarul 1 este sa-l comanzi la DeAgostini , vezi ca ai un numar de telefon in revista .

Deocamdata a aparut numarul 3 impreuna cu biblioraftul .
Revistele s-au epuizat in cateva ore din chioscuri deci exista un mare interes
Or sa apara toate 100 de numere pentruca a prins foarte bine piata iar calitatea este ridicata .
Intre timp pentruca oricum pana la numarul 20 nu veau sa ma apuc de lucru din motivele enumerate mai sus am cumparat un chit complect .
Sa vedem daca am sa scriu aici despre el sau in alta parte ............bineinteles tot pe acest forum .

 
Wow ....Felicitari pentru achizitie !!!
Vad ca este versiunea 1765 .......cea pe care o construiesc eu este 1805 (Trafalgar).Victory a fost modificata de cateva ori .....sunt curios la sfarsit sa facem o comparatie intre aceste corabii...
 
bugy234 a spus:
trenulete ,vaporase ,avioane ,elicoptere cam multe hoby..................

...nu cumva voiai sa zici hobby-uri? :p

toate aceste "hoby" se numesc ...modelism,sau pe intelesul tuturor...miniaturi :mrgreen:
 
Numarul 4 a aparut cu intarziere o zi , multe zvonuri sunt despre aceasta intarziere , adevarul ei il stiu .
E acum urmeaza pragul de trecut , in primele doua editii aici s-au oprit .
La cata reclama au facut la TV sunt in pierdere daca se opresc deci sanse sa apara sunt mari , om vedea .
Interesant , in revista este si un chestionar cu 35 de intrebari prin care ni se cere opinia despre aceasta aparitie .
 
Mai frate!
Trebuie sa ai pile la chiosc, aduc cate 7-8 bucati.
Noroc cu tanti de la ziare care ma stie si il pune deoparte ca altfel nu mai apucam.
A.M.R. 96 numere :D
 
am rezervare la chiosc asa k ma doare la basca cu revista :D .acuma om vedea miercuri dak oamenii sunt seriosi.am asamblat chila si coastele si arata binisor.mai trebuie putin smirghel dar per total sunt multumit de rezultat. :-|
 
nu am vopsit coastele pentru k nu vad rostul acestei operatiuni.in revista galionul in forma finala nu va avea tot bordajul acoperit(se vrea o sectiune) si de aceea coastele trebuiesc vopsite inainte.eu o sa ii acopar bordajele de tot.dak s-ar fi vrut sectiune atunci coastele ar fi trebuit sa aibe alta forma,alt material etc.
 
Am luat numarul 5 , deci apare in continuare . Foarte bine pentru toata lumea , acum doar rabdare mai trebuie pentru toata durata aparitiei si bineanteles a constructiei .