Galionul Sfantul Ioan Botezatorul-San Giovanni Battista

Mauritius

Well-Known Member
Trenulist
18 Februarie 2008
568
52
Bucuresti
YAHOO
[email protected]
Singura sansa sa mai iei numarul 1 este sa-l comanzi la DeAgostini , vezi ca ai un numar de telefon in revista .

Deocamdata a aparut numarul 3 impreuna cu biblioraftul .
Revistele s-au epuizat in cateva ore din chioscuri deci exista un mare interes
Or sa apara toate 100 de numere pentruca a prins foarte bine piata iar calitatea este ridicata .
Intre timp pentruca oricum pana la numarul 20 nu veau sa ma apuc de lucru din motivele enumerate mai sus am cumparat un chit complect .
Sa vedem daca am sa scriu aici despre el sau in alta parte ............bineinteles tot pe acest forum .

SantaFeFan

Well-Known Member
Trenulist
27 Februarie 2008
1.418
3
Germania
Wow ....Felicitari pentru achizitie !!!
Vad ca este versiunea 1765 .......cea pe care o construiesc eu este 1805 (Trafalgar).Victory a fost modificata de cateva ori .....sunt curios la sfarsit sa facem o comparatie intre aceste corabii...

cosmin78

Well-Known Member
Trenulist
28 Aprilie 2007
6.101
553
Porto/Craiova
YAHOO
cosminn78
bugy234 a spus:
trenulete ,vaporase ,avioane ,elicoptere cam multe hoby..................

...nu cumva voiai sa zici hobby-uri? :p

toate aceste "hoby" se numesc ...modelism,sau pe intelesul tuturor...miniaturi :mrgreen:

Mauritius

Well-Known Member
Trenulist
18 Februarie 2008
568
52
Bucuresti
YAHOO
[email protected]
Numarul 4 a aparut cu intarziere o zi , multe zvonuri sunt despre aceasta intarziere , adevarul ei il stiu .
E acum urmeaza pragul de trecut , in primele doua editii aici s-au oprit .
La cata reclama au facut la TV sunt in pierdere daca se opresc deci sanse sa apara sunt mari , om vedea .
Interesant , in revista este si un chestionar cu 35 de intrebari prin care ni se cere opinia despre aceasta aparitie .

mmkelemen

Well-Known Member
13 Noiembrie 2008
483
0
Bucuresti
Mai frate!
Trebuie sa ai pile la chiosc, aduc cate 7-8 bucati.
Noroc cu tanti de la ziare care ma stie si il pune deoparte ca altfel nu mai apucam.
A.M.R. 96 numere :D

piciu

Active Member
11 Noiembrie 2007
105
1
Galati
am rezervare la chiosc asa k ma doare la basca cu revista :D .acuma om vedea miercuri dak oamenii sunt seriosi.am asamblat chila si coastele si arata binisor.mai trebuie putin smirghel dar per total sunt multumit de rezultat. :-|

piciu

Active Member
11 Noiembrie 2007
105
1
Galati
nu am vopsit coastele pentru k nu vad rostul acestei operatiuni.in revista galionul in forma finala nu va avea tot bordajul acoperit(se vrea o sectiune) si de aceea coastele trebuiesc vopsite inainte.eu o sa ii acopar bordajele de tot.dak s-ar fi vrut sectiune atunci coastele ar fi trebuit sa aibe alta forma,alt material etc.

Mauritius

Well-Known Member
Trenulist
18 Februarie 2008
568
52
Bucuresti
YAHOO
[email protected]
Am luat numarul 5 , deci apare in continuare . Foarte bine pentru toata lumea , acum doar rabdare mai trebuie pentru toata durata aparitiei si bineanteles a constructiei .