eurogara prostiei

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

ionel32

Active Member
24 Martie 2010
141
0
tr severin
LOCATION
tr severin
Domnilor incotro CF-UL romanesc .
Nu stiu daca ati auzit de GARA PROSTIEI poate ca da poate ca nu, care a costat 5.850.000 de euro si nu se poate da in folosinta deoarece linia 1 trece prin mislocul peronului ,dar va las pe voi sa comentati.
www.gds.ro/Economie/2010-01-06/Eurogara+prostiei
 
In dr tr severin nu trebuia o asa eurogara care este singura din romania si nu se poate da in folosinta deoarece ar trebui mutate liniile unu si doi si linia trei desfintata. Toata afacerea ar costa 20 de milioane de euro care trebuie sa vina de la guvern dar asta mai dureaza .
Asi face un apel la cetateni din Severin pentru a strange suma aceasta sa se faca un cont ceva intro banca ca este pacat pentru o asa gara .
 
Hai sa lasam prostia asta cu sa stringem bani, CA COsta 20 000 000 de euro mutarea liniilor, ca nici o linie nou construita n-ar costa atit.

Ce cusur are cladirea aia daca ii da drumul asa cum este si lasa nefolosita linia aia 1 cred din fata ei care e acum blocata?

Sa faca dracului ceva cu cladirea, ca mai mult de un fel de magazin universal nu o sa iasa, doar ca o sa ii spuna acuma mol. Si o sa aiba si 2 case de bilete

Mai ales acuma de cind cu traficul blocat la Valea Alba o sa fie milioanele de euro pe toate drumurile.
 
Mircea Badea are o vorba ; Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul, dar intoata tarasenia asta sigur sunt niste jocuri politice
 
pai mai bine sa-i cheme pe aia de muta cladirile peste mari si tari si sa o dea dracu mai in spate cu 5m :D
si parca tot nu vad cum ar costa 20 milioane de euroi

sau asa cum zice colegu' dantm, merge si fara linia 1, ca daca sta de 10 ani nefolosita, poa' sa mai stea inca 10 (si intre timp poate se schimba regimu' sau cu alte cuvinte: nu lasa pe maine ce poti face azi, lasa pe poimaine ca s-ar putea sa nu-ti mai trebuiasca)
 
Fara linia 1 nu prea se poate.Duca cate stiu eu ca am crescut in Severin si tatal meu a lucrat la CFR ,linia 1 face legatura si cu depoul CF ,si in legatura cu cei 20 milioane de euroi cred ca au dreptate, trebuie sa tinem cont si de catenare ca trebiuesc mutate si ca sa mute linia unu trebuie desfintata linia trei .
Cel mai bine este sa o mute 5m mai in spate vorba lui SAEBBS , ar trebui sa il luam de gat pe proiectant.
 
Proiectantul ca proiectantul... un idiot.
Dar ce sa mai spunem de cei care au construit asa ceva?
Chiar e asa de greu sa-ti dai seama ca ceva nu este in regula?
 
Cam multe mancatorii au fost in acest proiect ca in realitate aceasta gara nu trebuia sa costa 5.850.000 :-?
Sa fim seriosi cu tot cu mancatorii a costata atat
 
Vai dar cum poti sa insinuezi asa ceva...?
Oameni seriosi si cinstiti care au vrut sa faca ceva frumos si util...
Vile si cabane...
Pardon :|
 
Da un sac de ciment acasa un sac de ciment la gara .
Asa este a intrat cam mult material ,probabil din croial, din pix. :D
 
Gresit.
Un sac acasa, unul la gara...
Doi saci acasa, unul la gara...
Trei saci acasa, unul la gara...
Sa fim seriosi, cu 20 de bulioane faceau ditai gara cu banda rulanta care te duce pana la usa vagonului...
Si nu e singurul exemplu din frumoasa tara.
Frumoasa tara, pacat ca e locuita!
 
Cu tot cu mancatorii 20 de bulioane .
Nu stiu daca ati fost in severin dar gara este undeva jos si pana sus la drumul principal erau nistre scari pt. pietoni si drumul pt masini, acuma noua gara are o pasarela de la drumul principal de sus pana in gara ,este super realizata am sa fac niste poze sa va arat.
 
Am promis ca o sa fac niste poze pe la gara si iata ca am facut .
Dupa cum o sa vedeti sau gasit cele 20 de bulioane ca baieti sau apucat de treaba,deja au desfinta linia trei.






 
Hai nu fiti rai...
Lucrarea inca nu este terminata.
Mai trebuiesc niste banuti si se face.
...nu mult, vreo 10-15 bulioane... :evil: