Esu loksound V5 sunet volum slab.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

GFN

Guest
14 Octombrie 2010
694
1.093
LOCATION
Bucuresti
Am primit pentru o digitalizare cu decodor cu sunet o locomotiva BR 01 Roco si un decodor Esu loksound V5 pe care l-am scris cu proiectul de sunet pentru aceasta locomotiva.
Problema este ca se aude incet, am dat toate volumele la maxim din CV-uri si tot slab are volumul, decodorul nu are nici o problema dar am mai citit rewieuri pe forumuri si cam toti se plang de acest lucru.
Or fi ele H-ifi si alte baliverne , dar trebuie sa stai cu urechea langa locomotiva sa o auzi, fata de Zimo, si Trix care urla de te dispera.
 
Ultima editare:
Sa nu fie vreo problema cu difuzorul (incinta/rezonanta?) sau cu fisierul de proiect de sunet in sine. Incearca un fisier despre care stii ca functioneaza.
Singurul decodor cu sunete pe care il am este in Piko BR101 Rheingod - este un ESU LokSound V4 OEM si te da afara din camera ( asta cu setarile implicite).
 
Ultima editare:
Decodorul l-am desigilat din cutie si scris cu sunetul de V200 acum un an ,deci nu se pune problema sa aiba vre-un defect.

Ba se poate foarte bine. Am returnat doua sau trei V4 micro la ESU exact pentru aceasta problema din fabrica si am primit altele inapoi. Atentie, micro - deci cu o arhitectura usor diferita.
 
Nu inteleg ceva in povestea asta. Decodorul a fost scris acum un an cu sunet de V200 si a functionat asa, avand si atunci un volum maxim redus?