diorama WWII

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

lucas

Active Member
15 August 2007
118
0
Salut dragi maestrii
am inceput de ceva vreme...... sa lucrez la o diorama care are ca tema un mic peisaj belicos de undeva din Austria din cel de al doilea razboi mondial
am sa incep cu sfarsitul datorita faptului ca i-am promis lui dan (HGD)sa-i arat cum am "tunat" mazgalit o motocicleta specifica vremii pe care am cumparat-o de la el
las imaginile sa vorbeasca urmand ca in continuare sa incep sa va prezint diorama H0
astept opinii multumesc



 
Le cam ai si ce e mai grav, mi-ai luat-o inainte :x
un X stumfuhrer la ghidon si ceva gauri in pereti, colaci de sarma ghimpata si e ca la noi acasa :D
 
Salut
am revenit cu oarece explicatii
diorama are la baza doua module de 1100x1100 pe picioare de lemn avand fiecare reglaje individuale, tablierul este din pal nemelaminat de 10 (toate dimensiunile sunt in mm)iar peste are un strat de polisiren expandat de 30 pt a castiga inaltime fata de cota 0 albia raului
 
florin daca ai recunoscut ceva sa sti ca e in aceasi stare in care mi l-ai imprumutat :lol:
 
Ce combinatie tare de macaze! verifica daca toate au aceeiasi inaltime a sinelor, respectiv ace. vad in poze ca ai portal profy de la Woodland Scenics, ar fi bine daca l-ai vopsi inainte de montaj. Cand faci poze pe suprafete luminoase contrastante, lasa aparatul foto sa perceapa gradul de luminozitate; in domeniul foto nu ma pricep, n-am timp si pentru asta, trag la greu cu sapuniera. Daca tot esti in grad la Wermacht, neaparat scapa cateva tancuri sau alte blindate acolo, nu lasa semisenilata singura, ca nu faci fata la asaltul ciorilor si a raselor inferioare :evil: .

asteptam continuarea, spor la inarmare!

SC Proiectilul Suparat S.A.
 
super
dar cred ca voi face o scena fara bombardament actiunea se desfasoara in Werfen si normal ca va aparea si castelul si telefericu liar referitor la macaze cu exceptia macazului tillig toate au aceasi inaltime
maine mai postez ceva poze
 
revin si stiu ca multi au sa sara in sus da este un R1 dar e ascuns in proportie de 85 %pt un viitor leopold sau dora sau ...