Diorama lui Mihai

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
O spun din propria experienta nu oblig pe nimeni sa faca ceva doar recomand am vazut diferenta intre un piko si un roco sau trix dupa mai multe teste .
 
Nu am nika mai bun de facut la diorama decat sa le tot testez sa vad cum se comporta :D da in fine fiecare cu parerea lui.
 
buna seara!!!in general experienta mea de la PIKO este ca ruleaza bine pe sine PIKO...chiar si ice3 cu inca 2 vagoane in plus fata de rama standard ruleaza excelent...
eu am inceput cu "modele se start" pe care inca le am in urma cu vreo 2 ani.
mai am si ROCO si TRIX ca material rulant si 2 locos lal tractiune...toate se impaca bine si sincer...am desfacut toata sufrageria si nu am nimic in afara de o canapea si o biblioteca...liniile sint puse jos si ...atentie la bariere!!! :D :D :D
 
kelo1 a spus:
O spun din propria experienta nu oblig pe nimeni sa faca ceva doar recomand am vazut diferenta intre un piko si un roco sau trix dupa mai multe teste .

Sa nu amestecam "mere cu pere"........
Locomotiva "Taurus" de la Piko este un model hobby.......cel de la Roco nu este hobby ,deci nu se poate compara .Eu spun ca pentru cine vrea sa plateasca 30-50 de euro ,modelul de la Piko este OK .Cine plateste cu 100euro mai mult ,primeste si un model mai bun (Roco) ,deci aici totul este corect .
Iar ICE3 de la Piko (sub 100euro) este cel mai bun produs pentru banii respectivi.....(cat costa modelul MäTrix ????).....si cine este interesat de un ICE3 nu se uita la un LINT ca alternativa ........sunt doua lucruri total diferite !!!!
 
salut!!!
sincer...aici este ca dracu'.toate sint scumpe...ce este mai bine cu mine este ca sint prieten cu cel ce face import de la piko si imi da chiar si seturi ce sint desfacute la jumatate de pret. :lol: deci am gasit loco piko analog cu 40 euro...ceea ce este un pret fantastic (noua din set).
 
picture005k.jpg

picture004a.jpg

picture002bk.jpg