Diorama din subsol

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

peace

Guest
11 Septembrie 2011
87
0
Iasi
LOCATION
Iasi
Salut

Asa cum am spus si in prezentare am inceput prima mea diorama.
Locatia subsolul blocului. Contine o gara mare (4 linii), o gara mica (2linii), zona industriala (gater), un parau, un lac (sau mai bine zis o intorsatura a paraului). Din pacate poze mai vechi cu evolutia dioramei numai am(o problema cu calculatorul si au disparut), asa ca voi pune cateva poze pe care le mai am, urmand sa mai postez zilele astea poze noi.
Astetpt sugestii, critici si aprecieri(evident daca sunt :( )
 
Salut, si bine ai venit pe forum. Pozele nu se vad deoarece nu este corecta sintaxa.






Sintaxa corecta este cea de mai jos, doar ca trebuie sa elimini + din fata url si + din fata http:
Poti sa o copiezi intr-un word sa o ai la indemana si doar modifici nu mele pozei 100_1478.jpg, il modifici in 100_1465.jpg in cazul tau concret.

[+url=http://s1226.photobucket.com/albums/ee415/Eduard_Troia/100_1465.jpg]
th_100_1465.jpg
[/url]

Sper ca ai inteles, daca nu citeste aici http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1027

O zi buna si spor in continuare.
 
ai dreptate panta e cam de 6%, dar nu am avut cum sa o fac mai mica. Important este ca toate locomotivele mele au gume si urca fara probleme.
 
peace a spus:
ai dreptate panta e cam de 6%, dar nu am avut cum sa o fac mai mica. Important este ca toate locomotivele mele au gume si urca fara probleme.

Daca incep sa nu mai urce, pui cremaliera si ai rezolvat problema. :lol:
 
Intre timp s a confectionat o bariera forestiera pentru drumul care duce la gater.



A mai aparut si un pesca...



....si niste gard viu.



Astept critici si eventual aprecieri :( , de la profesionisti (pentru care imi scot palaria).
 
1. Du dom-le Mazda aia la spă’lat, ca altfel iei amendă’!
2. Seteaza-ti data corect㒠la aparatul foto ca am fă’cut tahicardie, când am vă’zut c㒠sunt în octombrie 2011
3. Mergi mai departe...

E.
 
Multumesc LDH si sogard_2003 pentru aprecieri.
Nici bariera romaneasca nu am vazut sa o fi facut cineva. Nu am terminat inaca automatizarea ei, dar e complet functionala(inchidere-deschidere si lumini intermitente).
Cand o sa termin automatizarea o sa pun un filmulet.
 
Intre timp m am axat pe gara mare unde am facut peronul de la liniile 2 si 3, dupa planul prezentat de LDH.
Mai am de vopsit cate ceva si de pus cateva accesorii, in rest e cam gata.
Cred ca iesit destul de bine, astept critici si sugestii.


 
Misto lucrare bv! numai k mai trebuie lucrat un pic la acoperis. e prea drept...in rest designul este super
 
Constructia e foarte buna la casuta de lemn, felicitari! Insa daca imi permiti, ti-as da un sfat: Incearca sa dai putin cu smirghel, ca pare prea incarcata lemnul asa vopsit si nu mai are structura specifica lemnului. Sa ramana mai inchis la culoare acolo la imbinarile dintre lemne. Poate iese interesant.

Bafta in continuare!