Decodor LokPilot v 3.0 DCC

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
macleod a spus:
desi vorba aia, mausul e doar un fel de telecomanda din cate stiu eu, nu are mare branza de circuite prin el, astfel incat pana la urma in booster sta toata partea de digital

Aici te cam inseli: MMausul contine pe langa partea de "throttle" (telecomanda) cu conectare XpressNet si etajul de generare semnal DCC, care devine activ numai daca MMausul este conectat ca master; "cutia neagra" este doar un booster care il amplifica (de altfel chiar poate functiona ca booster suplimentar).

Cred ca piesele pt. un NanoX sunt in jur de 80 ron; partea cea mai dificila este insa realizarea circuitul imprimat.
 
well .. .se mai inseala omul, bine ca aflam lucruri noi
atunci cu atat mai mult ma mira ca nu suporta citirea datelor cu un anumit booster, avand in vedere ca partea de dcc se afla in maus (dar probabil imi scapa mie ceva)
tu ti-ai facut genli si nanox singur de la zero (ma rog, de la schemele lui paco ?)
 
macleod a spus:
deci pana la urma tot pe la banii aia se ajunge, daca nu chiar mai mult ...
credeam ca poate sa iasa mai ieftin, evident ma inselam
Depinde.... daca deja ai in posesie decodoare cu interfata SUSI (Lenz, Uhlenbrock, Tams) cea mai ieftina si eleganta solutie este cu modul de sunet Dietz. Deci depinde.