De vanzare Liliput Br 05 003, scara HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

hgdan

Well-Known Member
Trenulist
14 Martie 2008
929
0
Cluj Napoca
www.hgd.ro
WEBSITE
http://www.hgd.ro
LOCATION
Cluj Napoca
Se vinde una locomotiva Liliput "MADE IN AUSTRIA" , stare foarte buna, foarte purtin rulata ,ambalaj original. Lipsesc instructiuni si npoate ceva accesorii. este putin sarita vopseaua de pe deflectorul de fum ( problema generala Liliput ), functioneaza ireprosabil chiar si pe R1 ( testat pe sine Fleischmann Profigleis). Poate are nevoie de un pic de ungere...
Lumini cu bec, nu se schimba cu directia de mers.
Pretul este de 590 lei ( + taxe postale )


Locomotiva nu are mufa pentru decodor, dar exista suficient spatiu in tender ( sub carbuni )
detalii suplimentare la telefon 0723 870670 , sau pm
 
Salut

Desi sunt off-topic,
nu pot sa nu te contrazic, mi-au trecut zeci de locomotive Liliput prin mana si nu am vazut una cu vopseaua sarita la deflectoare, si nici nu am auzit pe nimeni sa se planga de asta, deci sa nu inducem lumea in eroare.

Evident ca vorbesc de locomotive noi si nu second hand.
 
Florine,
Cred ca vorbim despre lucruri diferite...
Mie mi-au trecut prin mana doar loco folosite, toate care aveau deflectoare din alama au avut vopseaua un pic sarita, pe interior sau pe exterior.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.