DE LA GRI LA ROSU

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
1
cluj
LOCATION
cluj
Salut trenulizatori! Criza a intrat in cronic si aici e cod rosu. Ca sa fiu asortat am decis sa formez Garnitura ROSIE. Am negociat cu HGDan un pret bun si sa vedem ce a iesit:


 
Si acum componentele.Locomotiva universala DB -AG 212.Produs Roco, ruleaza impecabil si tractiune ca la carte.
Vagonul platforma Roco este un BULK si este din metal, incarcatura auto din plastic, se poate detasa relativ usor.
Vagonul gondola este un TRIX si tot Bulk. Are ceva accesorii dar nu sunt montate.Ce incarcatura sa-i pun? :?:
 
OK! Luam oxid rosu sau chit de gresie rosu si turnam caramizi, apoi prindem straturile pe europaleti. Buna idee! am ce lucra 3 zile :(
De construit masiv nu prea mai e valabil. Din partea mea sa stea pe loc, pt ca Clujul a devenit salbatic cu atatea bloace unul intr-altul ca-si vad oamenii vecinele in chiloti fara binoclu. :evil:
 
Presupun ca te referi la vinul rosu? De acord!!! volumul butoaielor ar fi cu plinul facut la scara 1:1...Am vrea noi! Bafta! ;-)