daca stie cineva din ce e stanca, ca am uitat

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
1
cluj
LOCATION
cluj
va rog sa ajutati un Flinstone-obi, care a gasit gratis materialul de stanca si a uitat din ce e facut. Intrebare serioasa: daca cunoasteti natura materialului din care sunt executate aceste roci rocometrice :D

PS: am uitat sa precizez ca sunt colectionar de stanci si pietris la toate scarile :D
 
precizez ca este vorba despre cea plasata stg-sus, cea de jos e piatra naturala.
 
ar semana cu scoarta de pluta....insa mai degraba pare a fi carbune :roll:
 
pe aproape...
trebuie sa anunt ca Doru-B a fost primul care a stiut.
 
ms ms ... dar am primit mici indicii.
acum ar trebui sa urmeze explicatiile: de ce tocmai mangal? si combinatia magica de culori pt obtinerea stancilor ( eventual un work instruction )
 
combinatia e: dai cu tempera sau acrilic incepand cu nuantele inchise, aplicare in profunzime. urmatoarea nuanta, medie , pe o suprafata relativ restransa, apoi f deschis superficial si aplicat pe muchii, proeminente. Pensulatia se face perpendicular pe fisuri, astfel se pun in valoare partile inchise si adanci ale rocii.Simplu si la indemana. ;-)