Corabii miniaturale executate integral manual din lemn

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Prognosis

Well-Known Member
Trenulist
21 Iulie 2007
1.345
1
Slobozia
trenulete.info
WEBSITE
http://trenulete.info/
LOCATION
Slobozia
YOUTUBE
Prognosis
A fost o vreme cand am lucrat intens machete de corabii pentru vitrina. Va prezint in aceasta pagina web cateva din lucrarile mele.
Trebuie sa mentionez ca niciuna din lucrari nu este facuta dupa planuri precise. Inspiratia a fost o carte de colorat pentru copii si talentul meu la improvizatii. Posibil sa nu fi nimerit unele cote, am lucrat numai din pasine pentru frumos si mi-am pus imaginatia in joc. Culorile si sarturile sunt pura imaginatie dupa vagi orientari din cartea de colorat. Iertare pentru profanare!
La vremea aceea eram un mare fan al jocului online RuneScape si ca urmare am botezat corabiile cu numele oraselor din jocul cu pricina.

 
sint frumoase,si in acelasi timp sint foarte deosebite de ce se gaseste in magazin.cam ce pret ar avea oa asemenea corabie?
 
frumos si de bun gust!
mult timp am lucrat si eu fara sa tin cont de cote. am facut vapoare, tancuri , transportoare, avioane.
pentru meseriasi poate asta nu spune mare lucru, dar mie mi-a adus foarte multe satisfactii personale.
cred ca acelasi lucru l-ai simtit si tu cind ai facut aceste corabii frumoase.