Constructie Phoenix 1/87

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
scristi a spus:
una mica bucata intrebare...materialul folosit...nu e cam gros? de ce nu folosesti forex sau komatex de 1mm grosime?

am incercat sa fac cu ce aveam la indemana, adica cu ce am gasit prin zona mea, pentru urmatoarele trebuie sa investesc si in ceva forex si comatex, de mai multe grosimi..
 
Radu...

pentru o prima faza cred ca merge,isi formeza mana si se obisnuieste cu pasii necesari.apoi,daca vrea sa evolueza,trece la treburi mai "pamantesti" :)....zic eu... :roll:
 
pai spuma si cartonul ala peste numai de slefuit nu sunt.pentru cladiri si alte treburi de gen merg.pana si placajul se preta mai bine la operatiile necesare...
insa se va lamuri curand.
 
Multumesc pentru incurajari. Ideea este sa folosesc materialele pe care le am deja, am avut spuma de la alta lucrare si vroiam sa vad cum se comporta. Intradevar se lucreaza mai greu, dar daca tot am inceput , vreau sa vad ce iese pana la capat. Asta e un mic test cu privire la o urmatoare lucrare la o scara putin mai mare: 0 - 1/45. In ceea ce priveste materialele - am gasit si forex si komatex dar preturile mi se par destul de mari, sa cumpar o foaie de 1mm - 3000th_1500 de si apoi una de 2 mm -tot 3000th_1500 ma costa fara transport prea mult pentru aceasta faza. Am oferte de la mai multe firme si astept sa se mai adune si alte lucrari pentru a investi in materiale , in cantitati asa de mari.
Nu am slefuit spuma si cartonul , am pus ceva chit si apoi am slefuit. Dupa asta urmeaza vopsitul care acopera destul de bine. Ramane de vazut la vopsit cum se comporta materialele.
Inca o data multumesc, macar pentru timpul pierdut sa scrieti aceste randuri.