Conrad in Romania?

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

interesantul

Well-Known Member
Trenulist
24 Ianuarie 2016
1.584
2
53
Cluj-Napoca
LOCATION
Cluj-Napoca
Azi dimineata am gasit pe net urmatorul magazin!

Multi dintre modelisti cred ca il asteptau sa intre pe piata noastra:

http://www.germanelectronics.ro/index.php

Enjoy!
 
astia or fi cumparat mechano? TGV-ul este absolut identic cu unul din start set de la mechano, o sa verific si seria de pe bot.
 
si de ce preturile sunt cu peste 50% mai mari decat la conrad.de?
cica suntem in mUE si avem aceleasi drepturi/indatoriri/standarde
vai mama ei de tara!

la preturile astea mai bine comand direct in germania.
oare de ce toti afaceristii astia au impresia ca in romania toate lucrurile trebuie sa fie dublu ca pret fata de germania? avem cumva si salariile duble fara de nemti si nu stiam eu?

pacat! pacat ca firme mari si de renume permit bataia asta de joc! de marionetele noastre de conducatori pe care i-am avut de 20 de ani incoace nu mai zic nimic! ar fi de prisos!
 
Conrad este in general mai scump decit alte magazine. Si degeaba esti in UE, preturile difer si local. Daca mergi 2 pasi mai departe, poti sa cumperi mai ieftin!
 
M-am bucurat de Conrad dar .. Doar atat la oferta ?.Astept un astfel de magazin sau importator on line
www.vasutmodell.com si cand te gandesti ca sunt aproape de noi.Au si oferta TT care la noi este mai putin expusa...Si N....Au dar nu in stoc si Da-uri Keg.HO.
Parca imi suna replici din filme gen Haiducii :
-Vrei mama pian sau drosca ?Iti ia tata de la Pesta sau Viana...

In 2010 aceeasi situatie, vrei ceva trenulete, mergi la Viena sau Budapesta,secolele trec,naravurile de comert, raman... :roll:
 
Am citit si eu anuntul deschiderii Conrad si m-am bucurat.
Brusc m-am intristat, dupa ce am dat o tura prin "magazin".
Pai oferta este foarte slaba, nu se compara cu cea a unui magazin online de pe la noi, fata de ceea ce ofera Conrad "la ei".

Un numar extrem de redus de articole la toate domeniile. De preturi nu ma agat, nu le cunosc pe cele de la nemti, si nici nu a mai contat, avand in vedere oferta slaba.

Sa fie specific romanesc oare.
La noi sunt multe bizarerii.
De exemplu un lant de magazine electronice imi aduce cu bucurie potentiometre rotative din import, dar refuza a-mi aduce potentiometre rectilinii. Fara o explicatie logica. In conditiile in care le-as fi platit in avans la vremea respectiva cand am avut nevoie. Sau pentru un integrat trebuie sa comanda o basca de componente, eu nefiind angrosist.
Asta e.

Am citit insa in aceeasi zi un post de la planuri, linkuri utile, si m-am bucurat din nou vazand ce se poate face in domeniu cu un sistem de debitare cu laser.
Asa ca per ansamblu in ziua respectiva a fost ok :D .
 
@clouseau

eu comaparam conrad.de cu linkul RO in cauza.
adevarat, nu e conrad.ro dar se lauda ca sunt tot ai lor.
deci? e aceeasi bataie de joc de care vorbea si Montalbani si stageexp si care din pacate e omniprezenta in RO.

din pacate...
 
XName, magazinul DIN RO este praf, cel din germania e chiar OK.
eu tocmai din cauza asta sunt dezamagit, ca cei de la conrad nu si-au impus standardele si aici si au lasat sa li se stirbeasca reputatia.

ar fi trebuit sa tina la prestanta si sa impuna aceleasi standarde mult laudate, de nemti!
 
Un calduros salut tuturor din partea German Electronics, partener Conrad Germania. In mare masura, criticile voastre sunt indreptatite, dar va indemnam sa tineti cont de faptul ca inca suntem la inceput in Romania, magazinul fiind cel mai "tanar" din intreaga retea Conrad. Numarul produselor este insa in continua crestere si diferitele categorii ale magazinului se vor intesa pe masura ce trece timpul. Pentru moment, am preferat sa pastram calitatea produselor in detrimentul cantitatii acestora, dar asta nu inseamna ca nu puteti comanda de la noi orice produs va intereseaza si pe care-l gasiti in magazinul german.
Va multumim pentru deschiderea acestui topic si va invitam sa dati mai des pe la noi, pe www.germanelectronics.ro , pentru ca numarul produselor va creste substantial in cursul acestui an.
 
off toic
dragi colegi de suferinta...
nu va plingeti ca in romania este scump...poate asa o fi, nu ma pot pronunta.
daca veniti pe aici prin grecia...aduceti-va sandwich-uri de acasa, apa imbuteliata in romania (se gaseste si aici DORNA, dar la alteeee preturi), nu va puneti in minte sa cumparati ceva legat de trenulete, caci a-ti ars...si pot insira multe altele...
preturile sint in general duble, fata de EU, chiar si la produse indigene...
de asta au ajuns astia de pe aici pe rahat si am impresia ca isi vor vinde si nadragii in curind!!!nu numai, fabricile ( vezi ELECTROPUTERE) si uzinele!!!
 
mda, sperand la o extindere in gama trenulete (mai ales de la mehano), am mai intrat pe site-ul lor si am descoperit ca s-a cam renuntat la trenulete. Singurul TGV e la categoria masinute...