Compunere accelerat 1821

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Acum 4 ani probabil ai mers cu 20-50 sau 20-47/57. în 2008 deja erau numai 20-50 (mai mare ,,plă’cerea" s㒠că’lă’toreşti de la Arad la Buc cu alţi 7 oameni ală’turi şi s㒠nu ai nici loc la geam... e drept, la Petroşani s-au schimbat cei 7 că’lă’tori de lâng㒠mine şi s-a umplut şi culoarul cu că’lă’tori fă’r㒠loc/cu naşul). Dup㒠astea probabil s-a trecut direct la 20-49.
 
Ai dreptate Dragos, imi aduc aminte perfect drumul pana la Petrosani de acum 4 ani. Am mers cu unul din vagoanele spuse de tine. Stiu ca aveam in compartiment tot asa 8 locuri.....evident multe bilete vandute aiurea intrucat din alea 8 locuri se facusera vreo 11. Era vara lumea venea de la mare deci trenul era full peste tot si binenteles ca babele in mijlocul noptii cand era mai bine si racoare ziceau : "Inchide maica geamul ca e curent " :-x :-x ce sa mai vorbesc de dormit. Mi-am luat izoprenul si am dormit in capatul vagonului ghemuit pe grilajul de bagaje mari. Cred ca iti inchipui ca a fost groaznic dar nu mai puteam de oboseala si a doua zi urcam in munti.
 
Eu am nimerit iarna... cald, robinetul de oprit aerul cald spart (şi blocat pe cald), uşa deschis㒠la compartiment (c㒠geamul nu stă’tea deschis)... oricum, am avut colegi de compartiment decenţi (fă’r㒠bebeluşi şi babe isterice) şi am avut loc la uşă’, s㒠pot pune capul pe geamul spre culoar şi s㒠dorm de la Tg. Jiu pân㒠pe la Videle, în schimb la Constanţa am mers de 2 ori în cuptor cu ,,nu deschide geamu', c㒠ră’ceşte copilu'!" (vai ce-mi plac vagoanele climatizate, acolo nu mai au ce comenta :evil: )