Colectia lu' Robert

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

robertanasa

Well-Known Member
Trenulist
28 Decembrie 2016
1.150
0
48
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Cred ca a venit timpul sa-mi prezint si eu colectia de locomotive.

Sa incepem cu epoca I

"Orlando di Lasso" K.Bay.Sts.B, TRIX, digitala cu sunet


"Mallet Locomotive" clasa Gt 2X4/4 K.Bay.Sts.B, TRIX, digitala cu sunet si fum


EG1 K.Bay.Sts.B, BRAWA, digitala cu sunet


Continuam cu epoca II

BR 98.3 DRG, Roco, digitala


BR 89 DRG, TRIX, digitala


Kof II DRG, TRIX, digitala


BR 38 DRG, TRIX, digitala cu sunet si fum


BR 18.3 DRG, TRIX, digitala cu sunet si fum


BR 01 DRG, TRIX, digitala cu sunet si fum


E 19 DRG, TRIX, digitala cu sunet
 
Ma straduiesc sa fac cateva garnituri. Am reusit sa pun cap la cap doar cateva. Dupa cum se vede in vitrina, mai am de munca.
 
Masini selecte, vad ca si tie iti place mult ICE 5 :D
Mr. Robert, o rugaminte, probabil nu numai a mea: daca poti face mici filmuletze cu locomotivele cu sunet?
sunt curios mai ales cum suna EG 1 BRW, deoarece io nu am varianta cu sunet :( :( :( .
Multu' anticipat!

Ar putea astia de la trix sa te cadoriseasca cu o masina de fier, preponderent productia lor e la tine pe raft.Pai nu?
spor la adunat si rulat!
 
obiwan a spus:
Masini selecte, vad ca si tie iti place mult ICE 5 :D
Mr. Robert, o rugaminte, probabil nu numai a mea: daca poti face mici filmuletze cu locomotivele cu sunet?
sunt curios mai ales cum suna EG 1 BRW, deoarece io nu am varianta cu sunet :( :( :( .
Multu' anticipat!

Ar putea astia de la trix sa te cadoriseasca cu o masina de fier, preponderent productia lor e la tine pe raft.Pai nu?
spor la adunat si rulat!

Pentru EG 1 BRW am cumparat separat un decodor ESU Sound cu 21 pini, nici a mea nu a avut din fabrica. In prima faza m-am pacalit crezand ca are si mufa cu 8 pini si am cumparat un decodor ESU Sound cu 8 pini, dar pana la urma am cumparat si un decodor cu 21 pini si am remediat problema. E, greu!
 
Bravo Robert in sfirsit te-ai stabilizat la 2 epoci care au farmecul lor aparte mai ales epoca 1 K.Bay.Sts.B :D , foarte bine realizate modelele si cu multe detailii, mai ai de achizitionat oarece vagoane pentru a face garniturile aferente.

Apropo de incaltarile acele rosii:Sa iti traiasca si sa fie o modelista desavirsita ca si tatal ei 8)

Felicitari :aplauze: :floare:
 
frumusica colectia.....pe mine nu ma atrage epoca I.
dar sint interesante vagoanele din garnitura cu electrica EG1 Brawa. ce tip de vagoane sint ?, producator ?, exista si pentru epoca II sau III ?
 
silviu20061 a spus:
Bravo Robert in sfirsit te-ai stabilizat la 2 epoci care au farmecul lor aparte mai ales epoca 1 K.Bay.Sts.B :D , foarte bine realizate modelele si cu multe detailii, mai ai de achizitionat oarece vagoane pentru a face garniturile aferente.

Apropo de incaltarile acele rosii:Sa iti traiasca si sa fie o modelista desavirsita ca si tatal ei 8)

Felicitari :aplauze: :floare:

Sarut-mana, mult!
 
BR01DB a spus:
frumusica colectia.....pe mine nu ma atrage epoca I.
dar sint interesante vagoanele din garnitura cu electrica EG1 Brawa. ce tip de vagoane sint ?, producator ?, exista si pentru epoca II sau III ?


Sunt vagoane care transporta carbuni, producator TRIX, pentru epoca II sau III nu stiu daca se mai fac. Facea intr-o perioada TRIX pentru epoca II dar se pare ca momentan nu se mai fac.
 
obiwan a spus:
Masini selecte, vad ca si tie iti place mult ICE 5 :D
Mr. Robert, o rugaminte, probabil nu numai a mea: daca poti face mici filmuletze cu locomotivele cu sunet?
sunt curios mai ales cum suna EG 1 BRW, deoarece io nu am varianta cu sunet :( :( :( .
Multu' anticipat!

Ar putea astia de la trix sa te cadoriseasca cu o masina de fier, preponderent productia lor e la tine pe raft.Pai nu?
spor la adunat si rulat!

Lasa, ca nici cu colectia ta nu mie rusine!!!
 
cosmin78 a spus:
esti tatic?ai incurcat-o :p sa iti traiasca!nu uita sa-i inoculezi virusul :wink:

Daca-i inoculez virusul, sunt copt, asa ca mai bine sa ramana la papusile ei. :D Noroc ca-i fata.


Multumesc frumos pentru urari!
 
LDH a spus:
Pana la urma "te-ai asezat la casa ta" in ce priveste epocile si selectia modelelor :wink:

A dat Dumnezeu si m-am potolit!
Raman pe I si II. Si vreau sa-mi fac si 2 garnituri CFR epoca IV sau V, ce s-o nimeri, de fapt imi mai trebuiesc doar locomotivele.