Colectia brcosminp la H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

brcosminp

Well-Known Member
Trenulist
4 Septembrie 2009
541
1
Bucuresti
YAHOO
brcosminp
LOCATION
Bucuresti
Salutare colegi forumisti, cu toate ca nu am finalizat prezentarea materialului adunat la scara N, am decis sa prezint in paralel si materialul adunat la H0. La fel ca la N si la H0 am inceput sa adun material rulant nefiind axat pe o epoca anume insa usor-usor s-a cristalizat o preferinta pentru epocile I si II in special garnituri de marfa. Colectia sufera cumplit din cauza lipsei de tractiune mai ales la epoca I lucru ce va fi remediat in decursul acestui an. Sa incepem asadar:

Set Museumwagen 24083 Trix + camion Viking DRG



Vagon Roco 47729 DRG incarcatura masina pompieri

 
Si elementele de tractiune:

Fleischmann BR56 DRG cod 4156, detalii bogate, rulaj impecabil, vopsea ok, bandaje enorme...FLM

 
Piko BR 89.2 DRG cod 50054 , rulaj incredibil de silentios si fin, mufa decodor, detalii ok, pret mare (biele de plastic, huoooo) ! Printre putinele modele Piko prezente in colectie, si-a castigat cinstit locul...

 
la Piko E 63 si BR 94 au biele de metal. spitele, desigur, plastique. BR 89 . 2 e frumusica, insa ramane la limita dintre jucarii si loko de colectie.

In privinta bandajelor de la 56 FLM, nu e grav. ies un pic in evidenta datorita faptului ca rotile nu-s brunate. E totusi un mare salt de la motorul transversal la propulsorul longitudinal. Ia si tu una verde 8)
 
si ultima DRG-ista BR 92.2 Liliput L131352, model iscusit realizat; arata si ruleaza corespunzator pretului

 
BR 92.2 Liliput L131352, model iscusit realizat; arata si ruleaza corespunzator pretului

ESTEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

Vezi cum merge un BR 71, poti sa faci spionaj fara griji si stresuri :D
 
obiwan a spus:
la Piko E 63 si BR 94 au biele de metal. spitele, desigur, plastique. BR 89 . 2 e frumusica, insa ramane la limita dintre jucarii si loko de colectie.

In privinta bandajelor de la 56 FLM, nu e grav. ies un pic in evidenta datorita faptului ca rotile nu-s brunate. E totusi un mare salt de la motorul transversal la propulsorul longitudinal. Ia si tu una verde 8)

Obiwan, din cauza ta si a lui MRV visez verde si mai nou gri cu toate ca astia cu stiinta baga smecherii de genul ca visele e alb-negru...
 
obiwan a spus:
BR 92.2 Liliput L131352, model iscusit realizat; arata si ruleaza corespunzator pretului

ESTEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

Vezi cum merge un BR 71, poti sa faci spionaj fara griji si stresuri :D

BR 71....Stealth :D, mai intai tre sa rezolv tractiunea la verzituri apoi lucrez si la ep. 2
 
Epoca I este reprezentata de un amestec de vagoane apartinand companiilor Baden, K.Bay, K.Sachs, Wurttemberg, K.P.E.V Usor-usor se vor forma si garniturile...
Din gama Roco Professional 47646 un vagon G10 iscusit reprodus zic eu...pozele nu redau intru totul realitatea.. e mult mai bine realizat :)
 
Tot un G, tip frigider, de data aceasta al K.P.E.V - Roco Professional 66230
 
G-ul ala alb de Roco il am si io, e un vagon reusit din punctul meu de vedere, la fel si penultimul.
 
da, obiwan, sunt atent realizate, se observa cu ochiul liber o insistenta mai mare asupra detaliilor fata de medie

Din patria Budweiser-ului vine, ce altceva decat un vagon de bere...nu stiu daca mai circula si altceva in tara aceea ...



 
Set aniversar Deutsche Post produs de Marklin - vagoane Wurttemberg - calitatea incarcaturii e usor peste vagoane