Colectia auto Santa Fe

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
SantaFeFan a spus:
Salut,
Iata inca ceva la scara 1:43.....

Servus Rudi,

Ori poza nu este bine facuta ori GT 40-ul nu este in scara sau proportiile intre componente sunt aiurea. Rotile mi se par prea mari, vorbesc de balonul anvelopei, masina prea scurta, geamul lateral pozitionat prea sus.

Cred ca a doua varianta este corecta.

Poate ma contrazici cu alte poze :D
 
Servus Dorel...se vede ca privesti cu ochi atenti...
Si eu m-am speriat ceva cand am vazut in poaza rotile asa balonate... :D in realitate nu se vede asa extrem. Cu geamul ai dreptate .Dar in filmul respectiv cu agentul 007 s-a folosit o replika a unui GT40.....deci copia originalului nu a fost 100%......din pacate.
 
Asa este Dorel ,Porsche 917 este cea mai grozava masina sport ....chiar dupa atatia ani mai este total fascinanta.....
iata si restul de masini de la bursa de azi :
 
LDH a spus:
Oare treci de la trenuri la auto?

:D :D :D fara grija Dorel.....azi am fost la o bursa aici in Dachau ,dar material rulant american :NIMIC !!! :D asa ca m-am multumit cu ceva mai putin .....iata inca ceva :
 
Salut ,
Iata ceva modele la HO :Dodge Meadowbrook (negru) ,Chevrolet Impala (albastru) si un camion International Harvester ExpressVan....