Colectia auto Santa Fe

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
mai Rudi, stiam ca DTM are curse in Franta si Italia, insa peste ocean cum au ajuns baietii cu masinile??? :D

stiu ce-o sa-mi raspunzi, erau la Aldi sau la Mueller Drogeriemarkt si costau 1,99 si nu puteai sa le lasi acolo...
 
@Horia,seria V8 Star era altceva ca DTM (dar asemanator ).Se foloseau un sasiu comun cu un V8 american 5,7L ,500 PS.Pe acest sasiu se monta o caroserie din fibra care avea silueta unei masini de serie (ca la DTM ).
Aceste modele le-am gasit la o bursa ,i-au placut lui Rudi jun......si la pret nu esti departe.... :D
 
hmmmm...

ultima chiar imi place (insa la 1/1) :)

iar prima... acum stii ce iti mai ramane de facut, Rudi: te duci 2 etaje mai jos, iei vopsea alba si neagra si... sa iasa cea din parcare exact ca macheta, ca altfel nu mai vorbim cu tine! :D
 
Superbe camioanele americane..cu cat le vinzi?
Oglinzile le lipesti?Eu prefer sa le infig prin presare,iar daca nu merge,nu le pun..nu imi place sa folosesc lipici..
 
buna,

nu cred ca Rudi isi vinde camioanele din colectie, ca doar e forum aici nu taraba la talcioc...

sunt convins ca iti poate indica insa o sursa de unde sa le cumperi ;)
 
Salut,
Horia are dreptate.....aceste camioane nu sunt la vanzare .O sa fie plasate pe diorama mea americana ,iar cele care nu se potrivesc o sa stea in vitrina....
Dar daca esti interesat de camioane americane putem discuta si pe pm.....
Oglinzile erau la unele gata lipite.Cele unde le-am lipit eu am folosit lac incolor mat .Nu este bine sa folosesti lipici ,deoarece raman pete pe geamuri si parbriz (nu neaparat,dar pericolul este mare .....dar cu lac mat incolor nu se bede nimic ).
 
Ca sa fie americana intru totul , construieste un mc donalds, un mare panou cu acritura coca cola si relieful ala argilos, columnar cu baza trunchi de con.
bafta!
 
Horia_Radulescu a spus:
vrei sa ne joci ceva Nascar?
Horia ,le-am vazut la Convention in Rodgau .....nu puteam sa nu le iau.... :D ....dupa aceea mi-a parut rau ca nu am luat inca 2-3.....
Nu se potrivesc pe diorama (nici cele DTM :D )dar asa in vitrina sunt OK .
 
Servus Horia,
Aceste modele sunt din "Ferrari Collection" ....apare la kiosk la cateva saptamani (ceva in genul cu locomotivele Del Prado).
Au fost iesite mai multe ,dar eu nu am luat cele moderene ci doar cele clasice (mai trebuie sa apara si GTO 250 si Dino....).
Sunt foarte frumos lucrate si sunt din metal.....