Colectia auto Santa Fe

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut Dorin,
Motocicletele sunt o placere foarte mare pentru mine (masinile nu....),mai am cateva Tamiya la scara 1:12 montate cam la repezeala (pe atunci nu aveam Airbrush ).Tot am vrut sa le mai iau odata in lucru,dar tot am amanat.. :( .Dar odata si odata,am sa le pozez si pe acelea .
 
Inca nu .... :roll: dar am promis lui Rudi Jr. ca mergem (ma intrebase acum intr-o zi ...cand dam pe acolo ? ) :D
 
du-l, insa treci repede pe langa magazinul muzeului de la intrare, au modele de motoare 1:12, 1:8 si 1:6 pe acolo... sau mergi in ziua de dupa salar, resemnat... :)
 
apai ma pierdusem prin München de la bere si m-am ratacit si pe acolo... :D

bine cu masina, ca m-o dus singura, vroia la mama acasa ;)
 
Da bine ca tot ai gasit iarasi calea cea buna.... :D :D :D
Oricum trec si pe la magazinul acela ,deoarece cred ca eu sunt mai mult interesat decat juniorul.... :D
 
Salut
Iata inca doua mici noutati:este un Tractor Schuco HO si un elicopter RC ...

Elicopterul a fost cumparat initial pentru fiul meu.Dar dupa cateva incercari de zbor a renuntat bucuros la el :D ,l-am luat si eu la test ,si trebuie sa spun ca nu este asa simplu :-? .Deoarece se cam potriveste la HO ,l-am trecut in colectia mea si fiului meu i-am cumparat in locul elicopterului un Mercedes SLR RC scara 1:32....asa ca fiecare este acum multumit :D ( Eu incerc acum sa -l zbor ,dar mereu trebuie sa-l iau de pe dulapuri si de dupa alt mobiliar :D :D :D )
 
:D :D :D
Referitor la elicopter si eu i-am luat Carolinei (cica!) un Esky Lama. Mai mare decat ce ai tu acolo, are cam 30 de cm in lungime si rotor dublu. Intr-adevar, nu este simplu sa il zbori. Am cumparat cam 4-5 seturi de pale pana acum, iar carcasa e sparta toata! Acum, cand am invatat sa il stapanesc e un schelet zburator! Dar inca zboara, dupa toate trantele (una chiar de la peste 10m) partea mecanica a supravietuit. Foarte fiabil. Am facut senzatie vara asta la Cartisoara cu el, am bagat chiar si niste raiduri aeriene prin tarcul gainilor! Ce mai cotcodaceli!:D :D ... Tembelisme de bucurestean in vacanta!
 
Alex_Stoicia a spus:
:D :D :D
Referitor la elicopter si eu i-am luat Carolinei (cica!) un Esky Lama. Mai mare decat ce ai tu acolo, are cam 30 de cm in lungime si rotor dublu. Intr-adevar, nu este simplu sa il zbori. Am cumparat cam 4-5 seturi de pale pana acum, iar carcasa e sparta toata! Acum, cand am invatat sa il stapanesc e un schelet zburator! Dar inca zboara, dupa toate trantele (una chiar de la peste 10m) partea mecanica a supravietuit. Foarte fiabil. Am facut senzatie vara asta la Cartisoara cu el, am bagat chiar si niste raiduri aeriene prin tarcul gainilor! Ce mai cotcodaceli!:D :D ... Tembelisme de bucurestean in vacanta!
:D :D :D
Am impresia ca peste tot este la fel:fiecare spune.....l-am cumparat pentru copil ,dar adevarul este altul :D
 
buna mai,

eu am cumparat un Picooz cam la fel de mare ca cel al lui Rudi acum o saptamana de la Mueller (drogherie) PENTRU MINE SI DANA, ca inca nu avem copii ;)
 
Salut,
Iata ca a ajuns in colectia mea o masina care imi place foarte !!! mult :

Este un Lamborghini Miura 1966 ,producator este Ricko .
 
frumoasa!

cand eram miiiiiic aveam o Miura portocalie la 1/43 si imi doream una adevarata... intre timp am avut ocazia sa o conduc pe cea adevarata si mi-am dat seama ca nici mainile, nici spatele si nici contul in banca nu imi permit asa ceva :D
 
Frumoase ''FIARE" !!! Vor sta pe diorama sa se holbeze la trenuri? Cred ca trebuie sa caut si io un camion gri pentru garnitura mea. Salutari! ;-) ;-) ;-) :|
 
Salut,
Mai trebuie sa prezint camioanele.... :D
Unele vor sta pe diorama ,si altele vor sta in vitrina ,deoarece nu toate se potrivesc la diorama mea americana.Dar totusi le colectionez ,pentru ca-mi place si ce nu se potriveste in SUA :D
PS ,la Conrad am vazut odata un set de camioane gri ....