Colectia auto Santa Fe

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut,
Iata inca cateva modele metalice (cu exceptia acel Jeep alb ,care este de la Atlas)de la Schuco-Model Power.La unele am dat jos acel podest mic pe care sunt prinse.



Vor mai urma si altele.
 
Alex_Stoicia a spus:
Foarte frumoase, si acestea, dar parca tot mai frumoase imi par cele metalice nu?
Cred ca asta este si putin psihologic:Cand ai asa o masinuta in mana se simte ca este din metal..... :mrgreen: .Dar care sunt din plastic si vopsite frumos,arata chiar bine.Sunt doar usoare :D
 
@LDH ,cele 3 tractoare din randul 2 de poze sunt metalice (ca si cel fara cauciucuri ,cel verde Waterloo Boy este un model Athearn ).
Si eu abia astept sa le pun pe diorama....
O sa mai urmeze si o mica colectie de camioane.....(dar trebuie facute iarasi poze :( )
 
hmmmmm...

parca erai fan de Motorräder BMW, nu de masini, Rudi?

sau de cand ai vazut BMW in Titansilber te-am molipsit (ca vad ca asa e si M1)? :D

nu, de fapt pesemne ca te-ai molipsit tot cu MB, S-Klasse ala va urma dupa 190E!
 
Salut ,
Azi am fost la cumparaturi (de data asta la Penny Markt ... :roll: ) si iata ce mi-a sarit in ochi : un set masini HO Schuco metalice la pretul de 4,99 ( cinci euro ) !!!!!!
Evident ca nu l-am putut lasa acolo .....
 
Salut,
Iata inca un set de la Penny (4,99 euro ).Am mai dat o raita la alt Penny din oras ,si acolo mai aveau inca doua seturi diferite:
 
uite asa cumpara omul la Penny, face ture prin Dachau sa caute machete! :D

ei, la pretul asta as cumpara si eu, asa ca aici n-am ce carcoti...

p.s.: cu Lotto nu fuctioneaza, Rudi, nu stii ca Lotto e pentru prosti? noua, astorlalti, ne-a dat Dumezeu creier ca sa ne castigam banii singuri! :D
 
Horia,bineinteles ca am plecat in oras cu alt gand (ceva cuparaturi ...).Dar la asa preturi nu ai cum sa le lasi acolo (mai ales ca cele mai multe nu le aveam la colectie.Si daca te gandesti ca normal una singura costa 3-4 euro ,este un pret foarte bun :6 buc .pentru 5 euro :roll:
 
Faina moto aia Suzuki Rudi, asta-mi aduce aminte de perioada cand aveam si eu asemenea pasiuni cu modele de motociclete... inclusiv de faptul ca am prin cutiile mele o motocicleta Harley Davidson de politie, un model Revell mai vechi pe care l-am inceput candva si l-am abandonat.... :roll: