Cladirea de birouri din depou

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

nae44

Member
Trenulist
2 Ianuarie 2008
332
918
Ca orice unitate feroviara de tractiune trebuie sa aiba si o cladire de birouri. Adica conducerea si personalul tehnic al depoului.

Pentru a realiza asa ceva, atentia mi s-a indreptat catre o cladire de la Auhagen (codul 11424). Cladirea aceasta nu ma multumea deplin. Arhitectonic vorbind, era in regula, volumetric insa nu era in regula. Ca stil se potriveste cu celelalte cladiri de caramida din depou, ca necesar de spatiu nu era convenabila. Daca as fi pastrat intreaga cladire, dezvoltata pe inaltime, spatiu ar fi fost suficient pentru personalul din birouri. Insa, un bloc de caramida cu atatea etaje ar fi nepotrivit pentru un depou. Deci ar fi fost necesar sa fie cu aceeasi arhitectura dezvoltata insa pe orizontala, nu pe verticala. In plus, un astfel de bloc din caramida ar fi obturat, sau macar jenat, privirea celui care se uita pe diorama, fiind amplasat oarecum in fata, aproape de latura privitorului. Toti vizitatorii ar fi trebuit sa se uite dupa cladire pentru a vedea ceea ce este in spate. Ar fi fost ca o imbinare dintre doua ferestre cand vrei sa privesti afara. Ar fi fost utile doua cladiri insa ar fi ocupat destul de mult loc. Ar fi fost si mai scump. Nicicum nu e bine. Pana la urma m-am decis si am cumparat doua kit-uri de cladiri de la Auhagen, am folosit numai parterul si primul etaj lipind doua cladiri alaturate cu eliminarea unei scari a uneia dintre ele. Dar gata cu vorba, iata ce a iesit :


20210606_191520.jpg20210606_191628.jpg20210606_191649.jpg20210606_191742.jpg20210606_191756.jpg20210606_191855.jpg
 
Pariu ca aia in rosu e amanta sefului de depou?
 
Servieta aia lasata la baza piciorului mesei este suspecta rau de tot, imi miroase a tentativa de ceva....
Oare unde o fi Claus von Stauffenberg???

1623411261551.png
 
Imi place ca Mircea s-a reprezentat pe el insusi tinand prelegeri la Cenafer. Ala barbos si cu gura mare care sta la catedra in sala de curs. :p