CFR 71-31 Roco H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

tfa2003

Well-Known Member
Trenulist
15 Aprilie 2007
398
16
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Am deschis acest topic, nu pentru ca modelul prezentat ar fi o noutate, ci pentru ca, cei care au ocazia sa achizitioneze asa ceva sa fie in cunostinta de cauza...
Roco 71-31:


 
ce ma intreb este ce ce a ales Modellbahn München GmbH modelul de WLABmh174 al DB ca baza cu 4 usi cand exista fostul WLABmh al DB in versiunea SBB care avea 2 usi inchise, ca la CFR/Gevaro (chiar daca existau inca geamurile)... :roll:

ar fi fost tot fals... insa ceva mai putin!

solutia cu boghiurile este un tribut la razele mici si mi se pare personal mai acceptabila ca cea a unor sorturi cu taieturi si mai mari... priviti un 71-31 real (AB33, fost WLABmh174 si 175, nu MU) :D
 
SALUT. AM ACHIZITIONAT SI EU ACEST VAGON. RULEAZA FOARTE BINE CHIAR SI IN CURBELE CU RAZA MICA. ISI MERITA BANII.
 
Salut,
Am si eu acest vagon, foarte bine realizat, finisaje si materiale constructive foarte bune. Pacat ca are prea multe usi... Rulajul este excelent si se inscrie foarte bine in curbe stranse, boghiurile au fost sacrificate (prin taiere, fara anesteziere conform directivelor UE...) cu folos.

Cu bine,
 
Buna sunt mai nou pe forum mar interesa si pe mine vagoanele astea si asi vrea sa stiu cit este un pret sa le cumpar fara sa stie nevastamea :D
 
In primul rand bun venit pe forum, in al doilea rand daca ai amabilitatea te rugam sa te prezinti aici: http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=53

Cat despre vagoanele pe care ti le doresti tu ai odata de ales intre www.trennet.ro www.jucarii.com.ro www.liliputhobby.ro www.hgd.ro . Daca nu le gasesti aici poti incerca si pe www.okazii.ro .

Informativ iti spun ca daca nu gasesti un model romanesc in magazine, ai slabe sanse sa il gasesti in alta parte.

Intrebare: tu nu ai vazut bannerele cu reclame de pe acest forum ? Sunt magazine, de altfel tot acolo ai sanse sa gasesti si locomotive romanesti. Spor la cumparaturi.