centrale digitale

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

mossu

New Member
27 Decembrie 2020
3
0
eferding
va salut pe toti pasionatii de aceste jucarii minunate,sunt nou intrat pe forum si totodata in aceasta lume uimitoare;cu ocazia cadoului facut nepotelului meu,un start set
analog TRIX br74 care este pregatita si pentru dcc, am intentia sa dezvolt ,,parcul”feroviar si treptat sa trec pe digital de aceea,as avea o intrebare;multimaus-ul PIKO sau ROCO este compatibil cu decodoarele mfx pentru TRIX?
 
In acest moment toate decodoarele sunt multiprotocol iti recomand Roco pentru inceput sau treci direct pe Z21 negru pe cere il poti folosi cu tableta sau telefon .
Decodoarele pe care le foloseste Trix sunt Dohle&Hass si sunt multiprotocol .
 
mersi frumos pentru raspuns.....am mai multe nelamuriri daca nu te deranjeaza....multimausul de la roco poate fi functional si fara z21 pentru inceput? asta este decodorul...
parere...

Zum Umrüsten von Märklin/Trix H0 Lokomotiven mit eingebautem Hochleistungsmotor oder anderen Gleichstrommotoren. Der märklin LokDecoder3 besitzt eine 21 polige Schnittstelle und dazu passend eine Schnittstellenplatine zum Nachrüsten von analogen und digitalen Lokomotiven.
Der märklin LokDecoder3 unterstützt die Digitalformate mfx, MM1, MM2 und DCC.....
 
Daca eu am Locomotive PIKO cum nu prea mai exista centrale digitale in Ro ptr piko pot folosi si eu Z21 cu ptr locomotivele mele ?Am o locomotiva dar nu are inca decodor!