Centrala termica a depoului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Felicitari, arata fenomenal. poate le faci si poza impreuna( cu rampa de carbune)
Eu deja ma incalzesc numai uitandu-ma la acel cazan rotofei:D:D:D
 
Multumesc pentru aprecieri. :)

O sa le pun impreuna pe blatul dioramei care deocamdata nu exista. Dar, cu siguranta, le pot pune impreuna pe masa pentru prima data. Pot sa le fac si o ,,poza de grup".
Cazanul ,,rotofei" e facut dintr-un cap de teava.
 
Am asezat impreuna cladirea centralei termice (Kibri) cu rampa de carbuni a centralei (Auhagen) cam in pozitia in care vor sta definitiv pe diorama. Sina este pusa informativ pentru a sugera pe unde va fi sina din care se descarca vagoanele cu carbune pentru centrala. Sigur, pe diorama totul va arata mult mai corect si bine. Am omis sa pun si bucata de sina de ecartament ingust pentru vagonetii ce se imping cu mana de la rampa la centrala. Mai trebuie sa o caut. Aceasta sina se va lega la sina ce pleaca de la rampa si va intra pe usa din dreapta de la centrala termica, acolo unde este acel covoras de cauciuc ce nu lasa frigul sa intre intre usa si sina. Bineinteles, aceasta sina de vagoneti va fi in prelungirea sinei scurte din interiorul centralei, adica acolo unde se descarca carbunele. Iata cateva imagini :


20201030_001410.jpg20201030_001427.jpg20201030_001806.jpg