Ce vagon este?

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

mmkelemen

Well-Known Member
13 Noiembrie 2008
483
0
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Salutare colegi!
Imi puteti spune despre ce vagon este vorba (un cod)?
Cine il produce, daca gasesc la noi asa ceva?
Multumiri anticipate.
 
puteam sa jur ca e kibri, si chiar e, cred ca l-am vazut pe udneva

Kibri > HO > 16510 12ax dc Flat w/Cntnr Kit

acuma ca ai codul, e deja alta mancare de peste (tip: daca te uitai la numele pozei, era chiar inclus codul produsului acolo :D)

sa dai o bere (binenteles la 1:87) :p
 
ba era unu cu fundu pe afara, dar aia clar nu era de la kibri, trebuia sa mai bagi la gogu si un ho dupa id-ul de produs
asta dupa ce am cautat sa vad daca exista un search dupa imagini asemanatoare (ca m-ai starnit si cautam oricum de mult), dar cam slabut, mi-a gasit intr-adevar tot felul de vapoare, masini si alte porcarii care intr-adevar aveau albastru in partea de sus, si gri in partea de jos, probabil ca prin pagina 5000 gaseam si modelul cautat; interesanta ideea, dar mai au de lucrat la relevanta; ma mir ca gogu nu scoate asa ceva, sau probabil asteapta sa faca alta firma engine-ul, ca dupa aia sa cumpere solutia gata facuta
 
L-am gasit in mai multe locuri dand KIBRI 16510...
http://www.euromodeltrains.com/cgi-bin/search_gen.pl?company=Kibri&line=HO&categoryLabel=Vehicles&mainGroup=Vehicles
Multam.
Cum facem cu vinul ala???
 
Multumiri @Cristian-horea, exact despre asta este vorba.
A mesterit cineva asa ceva (sau ceva asemanator de la KIBRI)?
 
Salut,

eu am un vagon asemanator, este un KIT de la Kibri. Difera doar "incarcatura" de pe vagon, eu am un transformator.



Am schimbat osiile( kit-ul contine osii de platic). Ruleaza bine de la R3 in sus, folosesc cuple scurte Roco.

Nu mai tin minte cat la lucrat la vagon.
 
Am cumparat Kit-ul de la expozitia permanenta de la Hamburg - MiWuLA si a costat 18 euro.
Tin sa mentionez ca nu acesta este pretul standard de vanzare, eu am gasit vagonul la reducere.