Caile Ferate Mitica

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Vagoanele siloz SODA arata excelent ! la fel si cisterna rosie BORNER. Ma intreb cum ruleaza si ce nivel de detaliere prezinta, tinand cont ca sunt Piko.spor!
 
Salut Obiwan
Is detaliate destul de bine, si ruleaza foarte bine cu cuple fleischmann indiferent de viteza. Le-am testat :)
Dupa ce termin si cladirea "SODA" de la PIKO aceste vagoane or sa mearga excelent cu cladirea. La final trebuie murdarite artistic pentru ca sunt prea tipatoare asa cum sunt acuma. :)
 
Cladirile PIKO sunt detaliate fara discutie si bine documentate in manualul de asamblare. Comparate cu Kibri sunt cam de acelas nivel, numai ca la PIKO diversitatea nu prea exista. Atat si Kibri cat si Piko sunt un pic peste Auhagen. Parerea mea. :)

De exemplu fabrica SODA de la PIKO are deja facuta murdarirea, usi functionale, fiecare fereastra are rama interioara, rama exterioara si folia pe spate la final. Cam asta ar fin in cateva cuvinte. ;)
O sa fac un articol cu aceasta cladire pana la stadiul la care este acuma (80% vopsita, lacuita cu lac mat, asamblata). :)
 
In continuarea acestor trei vagoane am mai achizitionat inca doua vagoane nemurdarie . La unul dintre aceste doua vagoane i-am schimbat seria, pt a obtine o garnitura de 5 vagoane cu serii complet diferite.





















 
Si mai trebuie mentionat ca atit la piko cit si la kibri sunt doua tipuri de cladiri, cele hobby si cele profi, la piko numai cele profi se pot compara cit de cit cu cele kibri fie ele si hobby din gama junior, parerea mea asta este, daca va uitati la topicul meu am prezentat atit cladiri piko cit si kibri cum s-au montat, asa ca nu putem amesteca in discutie decit pere cu pere si nu pere cu mere.


Mity scuze de off topic dar trebuie lamurit baiatul ca iar se interpreteaza gresit si denigram anumite firme si nu este bine asa, fiecare este liber sa isi ia ce tip si firma de cladiri doreste.