Cabluri pentru legaturi in locomotive

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

AdyAero

Well-Known Member
Trenulist
9 Septembrie 2008
598
369
42
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Trecand pe la un magazin de componente electronice am cumparat un manunchi de cabluri intrucat am de cand sa schimb becurile de la o locomotiva cu LED-uri si sa prind instalatia de iluminat pe carcasa.
Ele vin mama-tata, sunt pe culori, lungime aprox 22 cm cu mufe cu tot, costa 40 de bani bucata si banuiesc ca daca le cautam pe AliExpress le luam la jumatate de pret... :D
Cabluri legatura.jpg
 
Nu vreau sa iti stric bucuria, dar este posibil sa descoperi ca sunt un pic (prea) groase si cam rigide, comparativ cu niste cabluri de genul celor folosite de obicei in locomotive. Daca ai loc de manevra in interiorul locomotivei si nu trebuie sa le indoi foarte mult, sunt ok. Am cumparat si eu cablurile astea si nu prea am avut noroc, a trebuit sa ma orientez catre unele mai subtiri.
 
Sunt foarte bune daca ai in plan sa controlezi macaze cu servo si Arduino / Raspberry Pi asa ca pastreaza-le :)
 
Le pastrez si o sa le incerc, sunt intr-adevar mai rigide decat cablul Wiesmann de exemplu, o sa vad daca ma descurc cu ele. :cool: