Cabina de telefon iluminata

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Prognosis

Well-Known Member
Trenulist
21 Iulie 2007
1.345
1
Slobozia
trenulete.info
WEBSITE
http://trenulete.info/
LOCATION
Slobozia
YOUTUBE
Prognosis
Cabina de telefon iluminata

Pentru iluminarea acestei cabine de la Kibri, am folosit un lED smd scos dintr-un telefon mobil Nokia.
Am lipit fire subtiri de lita la terminalele led-ului smd si apoi l-am lipt pe plafonul cabinei. Pe peretele din spate am lipit un pai subtire prin care am traversat firele spre podea ca printr-o teava normala.


Geamurile le-am "patinat" cu ulei de masina de cusut, astfel incat sa para usor murdare si cu scurgeri ca de la apa de ploaie. Geamurile sunt murdarite pe dinafara astfel incat, daca vreau sa le curat, pot foarte usor cu putin alcool!

Bafta!
 
Ideea este tare !Felicitari, foarte buna in ambient...Poate si un mic semn de reclama pe rama exterioara sau acoperis ?Cum era semnul de "Telefon " pe vremuri,ar fi ceva vesel,ar da nuanta de ...epoca... Montalbano-Timisoara, inca odata bravo D-le Prognosis.
 
Nu arata mai frumos daca din el pleca un cablu spre un stalp ? La foarte multe cabine telefonice , cablul nu este ingropat , ci pleaca spre un stalp de iluminat :)
 
Asa e! Chiar asta intentionez dar momentan nu m-am decis unde voi amplasa cabina! Mai ales ca sunt in plin proces de legalizare al AMFI (Asociatia de Modelism Feroviar Ialomita), iar diorama vafi donata asociatiei si implicit mutata la sediul acestei. Am reusit sa reunesc 5 pasionati din Slobozia si sper ca Orasul din Sufragerie sa devina baza pentru o diorama a clubului!