BUCURESTI - URZICENI

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
si eu as fi interesat de gara Moldoveni tot de pe aceeasi ruta. cateva poze mi-ar fi tare de folos
 
Cel mai indicat ar fi un drum cu un personal pe linia in cauza.
Cred, pentru ca unele rute sint mai putin,,umblate"
 
Salutare Kat/Catalin!

Din pacate nu te pot ajuta cu poze de pe linia respectiva fiindca este complet ne-umblata pentru mine, insa conform spuselor unui bun prieten, majoritatea statiilor de pe linia Bucuresti-Urziceni sunt realizate pe baza unui proiect tip pe care-l vezi aici:

http://www.railwayfan.ro/images/usr/catalin/18.02.2008%2021;31;15.jpg

Sper ca planul respectiv sa te ajute la realizarea unei diorame cat mai autentice cu subiect romanesc!
 
Tot pe aceasta ruta se afla gara Balotesti, unde se poate intalni o "combinatie" de sisteme de semnalizare: macaze centralizate electromecanic, bariera mecanica, semnale luminoase la iesirea spre Mogosoaia si semnale mecanice la iesirea spre Caciulati!
In plus, intre Mogoasoaia-Balotesti exista semnale trecere BLA, controlate de pe luminoschema statiei Mogosoaia.