Br 44 Trix

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

hgdan

Well-Known Member
Trenulist
14 Martie 2008
929
0
Cluj Napoca
www.hgd.ro
WEBSITE
http://www.hgd.ro
LOCATION
Cluj Napoca
Deorece mi-a trecut prin mana o asemenea locomotiva, nu m-am putut abtine sa o duc la o sedinta foto.

Sasiul si cazanul sunt metalice, motorul este montat in marchiza. Transmisia este realizata prin roti dintate, sasiul este articulat la mijloc.
Tenderul este din plastic, aici este interfata digitala cu 21 pini si este prevazul loc pentru un difuzor mare, carcasa tenderului este folosita ca si cutie de rezonanta, ceea ce asigura un sunet relativ puternic si cu decodoare ESU.

Generatorul de fum ( SE 10 ) se introduce pur si simplu pe cos

Inainte de punerea in functiune locomotiva necesita o curatare atenta a rotilor si colectoarelor deoarece acestea prezinta urme de vopsea de la weathering.

Angrenajele au nevoie de un rodaj de cca o ora si de gresare temeinica pentru reducerea zgomotului de rulaj.

Locomotiva ruleaza fara probleme pe sine cu raza R1 Fleischmann, lipsa volantei trebuie compensata prin valori mai mari ale CV 3 si CV 4 , eu am folosi 8 pt. ambele.

Si acum cateva fotografii: