BOOKFEST 2009

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Serban

Active Member
Trenulist
28 Decembrie 2008
106
1
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
In perioada 17 - 21 se va organiza targul de carte BOOKFEST 2009 in complexul expozitional Bucuresti.
Editura ASAB va fi prezenta in pavilionul 17 standul 38.
Puteti achizitiona cu aceasta ocazie ultimile exemplare existente din ISTORICUL TRACTIUNII, la un pret redus cu 20 (sau 30 ?) %. Probabil ca vor mai fi si alte carti feroviare interesante, de asemenea la pret redus.
Se pot face si comenzi din strainatate la adresa e-mail: [email protected]
 
Multumim mult de informatie Serban.

Din pacate, raspunsul la mesajul meu trimis catre adresa de mai sus nu se "pupa" deloc cele de mai sus. Iata ce raspuns am primit de la Alice Petrescu:
...

Pentru Marea Britanie, costurile sunt: 13,27 lire sterline pentru fiecare dintre cele doua Istorice (vol. 2 si 3) si 14,10 lire sterline cheltuieli de transport, realizand un total de: 40,64 lire sterline.
Pentru Costanta, costurile sunt: 54,5 lei pentru fiecare dintre cele doua Istorice (vol. 2 si 3) si 7,74 lei cheltuieli de transport, realizand un total de: 116,74 lei

...

preturi cu mult mai mari chiar decat cele de la ei de pe site (50 lei / volum), nicidecum cu 20% sau 30% mai mici. :(
 
Imi pare rau ca nu am fos mai explicit: preturile reduse sunt cele de la stand, daca se cumpara cartile de la targ (de la fata locului).
Pentru expediat in strainatate, posta este foarte scumpa daca se expediaza ca si colet. Este mai ieftin daca se trimit separata, intr-o anumita marja de greutate si eventual ca "scrisoare". Trebuie intrebat la posta cum este mai ieftin.
Preturile comunicate sunt insa cele reale: 54,5 lei/volum (ar trebui sa fie 50 lei + TVA)
In ceea ce priveste Enciclopedia si Orient Express, nu exista inca o hotarare ferma de a le tipari. Va anuntam cand stim ceva sigur.