Bachmann ND3 Electroputere Craiova

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Acesta
 

Atașamente

  • Screenshot_20210218-125819_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210218-125819_Samsung Internet.jpg
    146,7 KB · Vizualizări: 31
  • Like
Reacții: gamitzu
Pachetul de sunet de DA al Loksound, ar trebui sters de pe site, este o mizerie. E bun ca locomotiva vine pregatita pt Loksound, un decodor trainic. Poti oricand scrie ce proiect vrei pe el. Ala de pe site l-a facut maestrul Ion Dolanescu, solo, in gradina, nu este inregistrat dupa locomotiva
 
Te-ai uitat la angrenajem? Sant unse cu ceramica sau cu clasica valelina de buldozer Bachman. Eu dupa 2 ND2 recomand demontare , curatare, uns cu ceva mai uman. Ambele aveau vaselina asa de uscata, scartaia, arata ca ceara de lumanari, nicidecum un lubricant decent. Asta a fost motivul rulajului haotic un trepte mici la prima. Zapacea Compensarea de sarcina. Atat de uscata, nu am putut sa o dau jos de pe angrenaje cu electrocleaner spray sau WD40. Abia am reusit cu gaz lampant.. dupa aia a fost fericita cu vaselina ceramica Tamiya. Pe bucsele culegatoare de curent, la axe, recomand silver grease, scumpa dar face ce trebuie.
 
sunt unse corect, trebuie doar parametrizata cum trebe, chinezu doar a scris sunetu de pe site de la ESU si atat...in curand cand o sa imi permita timpul o sa le fac video-uri si la ale mele cu sunetul corect de 060DA :cool:
 
Vad ca le-a scumpit chinezu:
Cea cu sunet
Cea fara sunet

S-o gandit ca are romanu' bani :cool:
 
Isi strange bani de avion. 300k mongoloizi sant pregatiti de fuga in UK dupa ce chinezu cu fundu rosu a dat o lege care le cam taie maul la libera exprimare.
 
si se lua lumea de bisnitarii de la noi :oops:
 
Oricum nu cred ca avea numai una. Scria clar ca are mai multe nelistate, sa intrebi daca cauti ceva. O fi agatzat de pe undeva vreun stoc nevandut si acum le scoate una cate una sa nu bata la ochi la fisc. ND2 spunea ca nu mai are, dupa ce am luat eu una in Ian. anul trecut, tot de la el. Da aia a fost la pret decent, 160$ cu posta cu tot, din HK in USA.
 
Ultima editare:
pai interesant ca ND2 am luat si eu acum impreuna cu cele 2 ND3
 
  • Like
Reacții: gamitzu
Era listata? Ca pe site arata doar ND3. Cat a vrut acum pe ea, fata de anul trecut?
 
vreo 200 si ceva de dolari a fost, nu era listata. interesant e ca l-am intrebat de mai multe si nu a vrut sa dea/zica, cred ca ii e frica de fisc :rolleyes:
 
  • Like
Reacții: gamitzu
Vad ca sa dat si cea cu sunet :D, dispar ca painea calda
 
Nu e asa. Tipul e rodat, asa face. Afacerist. Daca scoti pe piata 200tone de rosii, spargi piata, toti asteapta sa scada pretul. Asa scoti cate un pic, pare penurie mereu e ultima, il stiu de 4 ani. Sant sigur ca are stoc confortabil in magazie de aia si scrie sa intrebi ce vrei, are multe nelistate. Poate vine tot pe aici pe forum. Esti multumit de ea? Cum merge, cum arata, cum e lucrata. Eu din poze prima data i-am dat 15 din 10 max.
 
arata beton, ale mele nu am avut timp sa ma ocup de ele ca tre sa la iau decodor, sa le paramtrizez, sa modific sunetu in concordanta cu cea reala si sa le pun cele 2 difuri, apoi mai tre sa iau generatoru de fum
 
  • Like
Reacții: gamitzu
Are zarzavat crescut pe cupla. Dar tot bine arata, nu e ruginita sa cu geamuri sparte. La noi din pacate, nu ar mai fi avut niciunul, se gasea vreun gogoman sa vada daca il nimereste cu un pietroi, exersandu-si calitatile de.......
 
hai ca poate se repatriaza si cea cu sunet asta ultima ce era pe ebay acu 2 zile
 
Au fost 2 postate. 1 analog si 1 cu sunet si fum