Bachmann ND3 Electroputere Craiova

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Fiecare cu ce ii place, eu am inregistrat complet loco reala, altii le iau de pe youtube bucati de sunete si le baga in decodor. Incinta aia din poza e de fapt difuzor de telefon daca te uiti atent.
 
Stiu ca e incinta de telefon. Dar suna bine. Spuneam de studiat felul in care este construit labirintul din el. Are un bass fenomenal pt marimea lui. Ar merge modificat un pic. Ani in urma, nemultumit de boxele Tehnoton am construit singur doua tip bass reflex din lemn aglomerat, le-am furniruit si vopsit negru. Arata si suna si la ora actuala ca niste boxe Technics. La N, scara mea preferata, iese din calcul din cauza spatiului. La HO ar fi loc destul. Am tot luat din demolari de telefoane, dar nici unul nu are bass-ul asa clar. Poti inregistra cel mai curat si mai bun proiect, daca il redai prost, s-a dus toata munca. Incintele actuale de pe piata sant un compromis. O cutiuta care face ce poate. Nu contest munca ta, e de apreciat, putini fac treaba asta in conditiile in care in romania se arunca cu caramizi dupa tine prin gari daca pozezi ceva. Mai rau ca in Area51. Aici vreau sa insist pe viitor si vreau ajutor. Eu cu un difuzor decent pt sunet. Tu sau altcineva cu sunetul. Sa vedem ce iese. Timp sa fie.
 
au ajuns, am comandat ambele variante de culoare gasite pe site :cool:
 

Atașamente

  • WhatsApp Image 2021-02-09 at 11.26.54.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-09 at 11.26.54.jpeg
    84,2 KB · Vizualizări: 43
  • WhatsApp Image 2021-02-09 at 11.23.13.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-09 at 11.23.13.jpeg
    161,4 KB · Vizualizări: 36
  • WhatsApp Image 2021-02-09 at 11.33.03.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-09 at 11.33.03.jpeg
    126,2 KB · Vizualizări: 47
au ajuns, am comandat ambele variante de culoare gasite pe site :cool:
Sunetul. Unde este filmuletul cu sunetul original, sa vedem daca se ridica si el la calitatea executiei sau este generic. Ar cam trebui la ce pret are. Sa le rulezi sanatos, ma bucur ca am ajutat.
 
multam, de ajutor, returnez favoarea oricand. in weekend o sa testez sa vad daca sunt cu sunet, ca pe anunt nu erau cu sunet dar pe cutie scrie ca au...
 
Niste poze mai complete, detaliate, macro daca poti, ar ajuta sa ne lamurim. Din poze par ca au roti cu spite. Sasiu, cabina, etc. Ce se poate fara a te apuca sa ii scoti matzele pe masa. Acoperisul in poza parea detasabil, cu clips sau magnetic, sa poti pune un mecanic.
 
Cutia poate fi universala. Daca ai dat 560$ pe una, este cu sunet, fum, daca ai dat doar 450$ este analog.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

[img=https://www.youtube.com/watch?v=IyZK7VxAyBM]View: https://www.youtube.com/watch?v=IyZK7VxAyBM[/img]
 
Eu inca sper ca cea cu dcc si fum sa fie luata de cineva dintre noi sa vad un filmulet cu sunetul de pe ea. Eu am luat un decodor tot de la acelasi tip, dar nu am reusit sa ii dau de cap. I-am spus sa fie scris pt ND2, o fi nu o fi sunetul in el, poate are mai multe puse. Cel care l-am auzit la test este pt alta locomotiva. Pe site nu am reusit sa iau nici o informatie, asa ca din 80$ dati pe digisight, m-am ales doar cu incinta. Decodorul este foarte bine lucrat, nu e stift facut in garaj, este clar. Dar nu am manual de operare si pare ca nu este NMRA la setari, pt ca nu prea respecta nimic. O sa pun poze cu el cand revin.
 
ei zic ca au ESU la decodoare dar nu am vazut nici o filmare, locomotiva fiind in esenta 060DA cu motorul de DA, eu am sunetu ptr ea si o sa ma ocup cand imi permite timpu.
 
vad ca pe ebay s-a dat si ultimu :D sunt curios daca mai apare pe stoc
 
Mi-ar fi placut un DA facut la calitatea si gradul asta de detaliere. Sau un LDH. Merita ultimul cent zic eu. Sa o stapanesti sanatos. Are generator de fum dinamic?
 
O sa dau comanda zilele urmatoare ptr generatoru de fum dinamic. In esenta e tot un 060DA si ND3
 
La cea cu decodor la 560$ scria ca merge ventilatorul si are generator de fum dinamic. Asta era diferenta de pret. Loksound si fumul. Ventilatorul e si in analog vad. Pare facuta cu creier din poze. Boghiele au detaliile toate si motoarele de tractiune sant individual reproduse, nu cutia cu maimute de pe toate locomotivele diesel, si la HO si la N. Daca ma pasiona, o luam, asa am pus langa restul depoului, 2 cu abur, un diesel si am mai ramas cu vreo 30$ in punga. Sa o vedem cum lucreaza ca mecanica, sper ca mai bine ca ND2 care era perfecta.
 
  • Like
Reacții: AdyAero
Pachetul de sunet cu care a venit cea cu sunet e cel default de la ESU de pe site de 060DA
 
  • Like
Reacții: gamitzu