Automotor VT137 scara N 1:160 Hobbytrain (H2684)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

mrpuf

Active Member
Trenulist
2 Martie 2016
228
404
Timisoara, Arad, Hunedoara
Buna seara,
Din dorinta de a imi reorganiza colectia, scot spre vanzare un automotor Hobbytrain H2684, scara N, analog nou, nerulat, in cutie originala.
Motor cu volanta, 5 Poli, lumina directionala alb/rosu, kurzkupplung posibil, comutator pentru oprirea luminii la capatul B daca se opteaza pentru tractarea unei remorci.
Pregatit pentru montare decodor.
Ca sa fiu sincer, motivul pentru care il vand este garda redusa la sol a boghiului angrenat, acesta agatand un macaz mai problematic, precum si faptul ca se inscrie mai greu in curbele stranse R1.
Nou, rulat incredibil de putin (10 ture de diorama, pana la constientizarea problemelor mentionate mai sus), cumparat de pe ebay.de.
N.B.: diorama in cauza este una in lucru, nu cea de tramvai din pozele urmatoare.
Asigur transportul prin curier, automotorul ce a rulat chiar si pe caile noastre ferate aflandu-se la Timisoara, posibil predare personala.
Pret: 420 RON.
Detalii prin P.M sau la 0720804622
vt2.jpgvt3.jpgvt1.jpgvt5.jpgvt4.jpg
 
  • Like
Reacții: sesamcave
De mentionat ca se poate ceferiza. In Romania a circulat un automotor exact din aceasta serie dupa 1945. S-a mai vorbit de el aici pe forum.
 
  • Like
Reacții: mrpuf
De mentionat ca se poate ceferiza. In Romania a circulat un automotor exact din aceasta serie dupa 1945. S-a mai vorbit de el aici pe forum.
Multumesc, tocmai din acest motiv l-am achizitionat, e o mica bijuterie. Cu toate acestea, datorita faptului ca vreau sa imi restructurez colectia (ma axez mai mult pe tramvaie N), dar si miezul ceva mai inalt al macazurilor piccolo de pe diorama (o voi prezenta in viitor), am hotarat sa caut un alt conductor pe care sa il bucure. Pentru mine SVT-urile 137 de la Kato sunt mai adecvate ca rulare.
 
  • Like
Reacții: Horia_Radulescu
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.